חפש/י מסלול טיול

12 ביוני 2018

טיולים בארץ

נחלים בצפון - נחל להבות הבשן

נחל להבות הבשן

על אחת מצלעותיו של הרי הגולן, בתוככי קיבוץ להבות הבשן, שוכן לו נחל שופע ומבעבע הזורם לו בתוך תחומי הקיבוץ ומשווה לו מראה כפרי.

אם כך מהו נחל להבות הבשן ? מדובר בנחל קטן, אך עם אופי, המתחתר לו בתוך תוואי קיבוץ להבות הבשן- בין הבקתות הציוריות וגשרוני העץ שנבנו פה על-מנת לייצר נגישות מלאה. את מלאכת המחשבת פה הקימו בתקציב לא מבוטל של כ- 90,000 ש"ח ע"י רשות הכינרת. הכשירו כאן, סביב תוואי הנחל, עצים וצמחיית נחלים רבה.

בקיבוץ הסמוך לעמק החולה ולא רחוק מקרית שמונה תפגשו ערב רב של אפשרויות טיול, מעבר לשקט והשלווה ושאון פכפוך המים המלווה את החוויה הפסטורליה מושלמת. ניתן להגיע לכאן גם בלי להתארח להסתובב בקרב המעיין הקסום הזה ולהמשיך ולבקר במעיינות רבים אשר ברמת הגולן כמו : עין ירדינון, עין פאג'ר ועוד.


אחד הדברים המאפיינים את אזור אצבע הגליל בכלל ואת האזור של להבות הבשן בפרט זה הירוק בעיניים, היכן שלא תסתכלו הכל צבוע ירוק בגוונים בהיר-כהה, אבני הבזלת שמעטרים את הנחלים ואת הסביבה הכל כך יפה משרים אווירה מיוחדת במינה.

די להביט בעצים החוגגים משפע המים והמזג אוויר הטוב השורר פה רוב ימות השנה, יש כאן בשורה למטייל הישראלי הניתנת לו על מגש של כסף, דבר שכה קשה מאוד להשגה באזורים אחרים של ארצנו הקטנטונת והכל כך יפה. 
גם מסביב לקיבוץ יש הרבה היכן לבקר מאגמון החולה, עמק החולה, צוק מנרה, נחל דן ועוד. כך שניתן לסדר פה טיול מושלם עם הרבה חוויות רטובות ומרעננות לקיץ ההולך וקרב אלינו בצעדי ענק.

הקיבוץ השייך למועצה האזורית גליל עליון, ממוקם באזור פנטסטי לטיולים ובתור אחד שישן כאן, בהחלט ממליץ להעביר פה ערב או שניים כחלק מרפטואר של טיול בצפון ישראל.


לרומנטיקנים שרוצים לברוח מההמולה יש פה בהחלט מענה לצורך זה. הליכה רגועה פה בין שבילי העץ בשקט יכולה להעביר את המטייל פאזה של 180 מעלות מהלחץ היומיומי לניתוק מוחלט ועולם אחר.
גווניו של המים מובעים ובולטים היטב נוכח השראתם הקוסמית של הצומח וסלעי הבזלת(שנותרו כאן מהתקופה בה היו פה הרי געש פעילים).

מים זה דבר שתמיד יפה לראות בפעולה, הרמוניה של צבע, תנועה וקולות - מקור החיים האוניברסלי.
בהחלט ביקור חובה למי שמחפש אתנחתא במהלך הטיול באזור. טבע חלומי מעוטר בפרחים וירוק מעשה אדם.הוראות הגעה :ב waze : קיבוץ להבות הבשן.
קצת אחרי קיבוץ גונן נוסעים על כביש 918 עד שפודשים בשער הכניסה לקיבוץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו