חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מעיינות באזור ירושלים - עין לבן

עין לבן
הוא אמנם לא לבן כמו שמו אבל יופי זו אחת התכונות שמאפיינות את עין לבן , מעיין אשר ממלא בריכה רחבת ידיים בלב גן לאומי נחל רפאים אשר בירושלים.
מחפשים המלצות לאטרקציות עם ילדים בחינם? עכשיו שהקיץ כאן באופן רשמי, זה הזמן לשנות את מדיניות הטיולים - לטיולים המשלבים מים, על-מנת לשבור את החום בחרתי להתרענן באחד המעיינות המרשימים אשר בירושלים ולטעמי הגדול שבהם,עין לבן. מדובר על בריכה רחבת ידיים בעומק מרבי של 1.2 מטרים עם שוליים רחבים במידות של כ 4 על 8 מטרים.

המעיינות אשר בהר -עין לבן

למרות שהמים נראים ירוקים הם נקיים לחלוטין ואין חשש להתרחץ בהם, הבריכה עברה שיפוץ יסודי וניתן להיכנס אליה יחפים מאחר שבתחתיתה יש רצפה נעימה ונוחה לעמידה.

בריכת המים - עין לבן

חצי הבריכה מוצלת ע"י עצי התאנה אשר בקרבתה ואילו חצי ממנה בחשיפה מלאה לשמש, המים אמנם קרירים וצוננים, אך בהשוואה למעיינות הקפואים אשר בצפון, מדובר על רמת טמפרטורה סבירה לחלוטין וסבילה לגמרי.

בריכות המים בעין לבן

הבריכה ניזונה מנביעה השקועה בתוך מערה נסתרת כ-20 מטר מעל הבריכה. ניתן לראות בבירור את התעלות שנבנו כאן אשר מובילות את המים מהנביעה ישירות אל תוך הבריכה.

עין לבן לכל המשפחה

נביעת עין לבן

עודפי המים אשר בבריכה זורמים החוצה מצידה השני של הבריכה, גם כן, לתעלות ניקוז אשר מספקות השקייה אינטנסיבית לצמחייה העבותה שגדלה כאן : עצי רימון, עצי תאנה, עצי שקד ועוד. המקום משולט היטב באופן ברור, המקום נקי ונעים לביקור.

עין לבן

הנופים של הרי ירושלים הנשקפים מהבריכה, מאפשרים מרגוע ומנוחה בטבע בחום הלוהט של יולי -אוגוסט.

נוף הרי ירושלים

בריכות עין לבן

אם ילדיכם צעירים ואינכם רוצים להכניסם לבריכה העמוקה, יש מעל הבריכה הזו , בצד שמאל של המקום, בריכה רדודה לקטנים שגם היא ניזונה ממי הנביעה.
לילדים מדובר בחוויה פרועה,רטובה ומהנה.איך מגיעים: בוויז הזינו "עין לבן" תגיעו לחניון שבו שילוט לכיוון המעיין תחנו את הרכב וטפסו במעלה המדרגות למעיין.
אם אין לכם וויז אז ההוראות פשוטות: להגיע לגן החיות התנ"כי לאזור החניות - לנסוע כל הזמן ישר ולעבור את האקווריום לאחר מכן נסיעה של עוד כ -500 מטר מגיעים לחניון עם שילוט "עין לבן". מה בסביבה: נחל רפאים ; גן החיות התנכי; עין חניה. תאריך ביקור:03/07/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *