חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין מוקש - מעיינות ברמת הגולן

עין מוקש
רמת הגולן, בין אלוני הבשן לעין זיוון נמצא אחד המעיינות היפים בישראל הלא הוא עין מוקש - מדובר על באר עתיקה שחפירתה החלה לפני כ- 150 שנים.הבאר העתיקה של עין מוקש נחפרה  על- ידי הצ'רקסים שניהלו כאן כפר עם חיים עשירים, בשנת 2011 פילס הצבא את הדרך למעיין ממוקשים והכשירו אותו למעיין (ומכאן שמו עין מוקש) . כיום המקום הומה מטיילים אשר באים להתרענן בימי הקיץ הלוהטים.

כפי שניתן לראות עין מוקש הוא מעיין המספק חוויה מרעננת יוצאת דופן של בריכה בעלת עומק של 8 מטרים!!! וקוטר של כ- 10 מטרים המאפשרת לקפוץ לתוכה בביטחון מפאת עומקה הרב - כמובן ליודעים לשחות בלבד.

בריכת המעיין של עין מוקש מוקפת אבני בזלת דקורטיביים המעטרים אותו סביב בצורה עגולה, אל תוך המעיין ניתן לרדת במדרגות לוליינות עשויות אבן. הבריכה ניזונה מנביעה תת קרקעית.

הוראות הגעה לעין מוקש : במפגש הכבישים 98 ו 91 סמוך לעין זיוון, פונים ימינה ועולים על כביש 98, נוסעים כקילומטר לערך עד שמבחינים ב"בטונדות" סמוך אליהן תראו שלט עין מוקש חנו את רכביכם ברחבה ולאחר צעידה של כ- 10 דקות לערך תגיעו אל גן העדן הרטוב. שימו לב המקום אינו מוצל יש להצטייד במים, כובע ונשנוש.
מה בסביבה: עין אניעם ; עין אקליפטוס. תאריך ביקור  21/08/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *