חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

בריכת הטחנה - נחל שוקק -פארק המעיינות

בריכת הטחנה - נחל שוקקבריכת הטחנה נמצאת במרכזו של פארק המעיינות - נחל שוקק מתנקז היישר לתוכה ויוצר בריכה בצורכה אליפטית

תיאור הבריכה


בריכה יפה אשר טובלת בסביבה ירוקה של עצי איקליפטוס תמירים וצמחיית קנה עבותה שאוהבת מים, בחודשי הקיץ ובתקופות המעבר המקום הומה אדם , ניתן לטייל בסביבה לאורך נחל שוקק ולהתרחץ בבריכת הטחנה בסוף הליכה. סביב הבריכה ישנם שולחנות קק"ל המאפשרים פיקניק בסמוך לבריכה. אחד היתרונות הגדולים של בריכת הטחנה בעמק המעיינות זה שהמים נמוכים כך שילדים יכולים להתרחץ בבטחה וגם מי שלא רוצה להתרחץ יכול רק לשכשך רגליים ולהתרענן. יתרון נוסף הוא בכך שאזור הרחצה בבריכה מוצל ע"י עצי האיקליפטוסים שניטעו ממש בסמוך.

בריכת הטחנה בפארק המעיינות

סביב בריכת הטחנה הוכשר אזור נגיש מיוחד המיועד לכיסאות גלגלים. המלצה לטיול שווה ונוח מאוד היא להתחיל ללכת מעין שוקק דרך שביל רטוב - זהו שביל הליכה שעובר בתוך מים רדודים מאוד(כ  -30 סנטימטרים בלבד) , אורכו כ -300 מטרים לערך שבסיום המסלול מגיעים לבריכת טחנת הקמח אשר בתמונה.

עין שוקק

תיאור המסלול


בתמונה שלעיל ניתן לראות את עין שוקק אשר מכאן ניתן להתחיל את מסלול ההליכה. זהו  שביל שהוכשר לזכרו של סרן צביקה קפלן ז"ל שנהרג במבצע צוק איתן, על ידי חבריו לצוות. בריכת הטחנה היא חלק קטן משלל המעיינות ובריכות השחייה אשר נמצאות בפארק המעיינות : נחל הקיבוצים; עין מגדל; עין שוקק ; המפלים הלבנים ; עין מודע .

הכניסה לכל המעיינות אשר בפארק המעיינות אינה כרוכה בתשלום, אך לא ניתן להיכנס ולהגיע אליהם עם רכב כפי שהיה בעבר , או שתגיעו ברגל מאזור החנייה המרכזי או שתשכירו רכב חשמלי ואתו תטיילו בין המעיינות אופציה נוספת שבקיץ קצת פחות נוחה היא ללכת ברגל.

סמוך לפארק המעיינות נמצא גן השלושה שהוא פארק ענקי עם בריכות מים רחבות וגדולות מאוד.- הכניסה אליו כרוכה בתשלום. תאריך ביקור:13/09/2018

הוראות הגעה


 הזינו בוייז : "פארק המעיינות".


אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *