חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מעיינות בהרי ירושלים - עין לימון

עין לימון
עין לימון  בערוץ נחל כסלון אשר בהרי יהודה חבוי לו מעיין חביב ומשובב לב. זהו מעיין יפהפה באזור הרי ירושלים הנובע
מחפשים מעיין ליד ירושלים או מעיין באזור המרכז? הנה המלצה על מעיין מוצלח עם נגישות מלאה לרכב פרטי ולא רק לרכב 4X4 כמו למרבית המעיינות. המעיין שוכן סמוך לכפר עין ראפה, למרגלותיו של הר צובה. במקום נחצבה בריכה שקירותיה חופו בבטון בצורת ריבוע, אל הבריכה כל העת זורמים מים, הממלאים אותה ללא הרף, מתוך נביעה אשר נמצאת בתוך מערה סמוכה, המים עושים דרכם מהנביעה ועד הבריכה דרך תעלה ומפתח בקודקודה של הבריכה הם מתנקזים החוצה.

עין לימון - עין לימור

המעיין קרוי גם "עין לימור" או "עין לאמור" אבל בלי קשר לשמו מדובר על מעיין שעומקו כמטר לערך, גודלו כ 3*3 מטרים. המעיין הוא מעיין שכבה- מעיינות שאופייניים מאוד לאזור ההר. תשאלו מה היתרונות שלו: אינטימי; שקט (בייחוד בשעות הבוקר); נובע כל ימות השנה; קרוב מאוד לכביש; נוף מהמם ושובה לב נמצא סביבו.

נחל כסלון -יער הקדושים

מסלול יער הקדושים

שביל הליכה - יער הקדושים

נביעת עין לימון

עונות מומלצות לביקור במעיין :קיץ, סתיו ואביב. מעיינות נוספים אשר בהר: עין לבן, עין סטף, עין חנדק , עין קובי, עין אל חניה, עין עוזי, עין צובה ועוד. הוראות הגעה: בוייז לחץ עין לימון. סעו בכביש 1 (ירושלים תל אביב, צאו במחך עין חמד , המשיכו עם השילוט "עין נקובא" אל תוך הכפר עין ראפא , בכניסה פנו ימינה בהתפצלות הראשונה, אחר כך סעו לפי סימון שבילים אדום לאחר שהדרך הופכת לשביל בחרו את הדרך השמאלית המשיכו בנסיעה קצרה עד שתבחינו בשלט גדול "יער קדושים- נחל כסלון" המעיין נמצא ממש מעל השלט סמוך לצלע ההר. תאריך ביקור:02/10/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *