24 בספטמבר 2018

טיולים בארץ

עין שוקק - פארק המעיינות

עין שוקק - נירוונה זה השם השני של המעיין היפהפה הנובע היישר לתוך בריכה יפיפייה עם קימורי קשתות .

עד לפני מספר שנים אזור עמק המעיינות והמעיינות אשר היו סביבו סבלו מהזנחה פושעת, טרקטורונים, ג'יפים עשו כבשלהם הגיעו לכל פינה השחיתו ולכלכו כאילו הם האדונים של הטבע מאז שהמקום נסגר לכלי רכב ממונעים והפך לפארק מונגש ומסודר המעיינות שבטח השמורה כולם ככולם נקיים, מטופחים ומזמינים מאוד.איך שמתקרבים אל עין שוקק עם רכב חשמלי אשר ניתן להשכיר במקום, ברגל או עם אופניים, צבע הטורקיז נראה באופן בולט גם העצים שסוככים ומקיפים את המעיין משווים לו מראה של שמורת טבע חבויה ונסתרת.מימיו התכולים והצלולים מספקים למבקר כאן חוויה של צבעים ורעננות גם יחד- מקום אוטופי שנדמה כאילו לקוח מהסרטים. כפי שאתם רואים הבריכה גדולה מאוד ורחבה גובה המים הוא כחצי מטר כך שמתאים לילדים.עצי הדקל התמירים שניטעו בסמוך לבריכה וצמחיית מים כגון : גומא שגדלה על גדות הבריכה מעניקים למקום פאר משלו.


מימיו של המעיין זורמים מהבריכה אל תוך נחל שוקק אשר ממשיך עד תל שוכה ונחל הקיבוצים, המסלול הרטוב שהוכשר כאן מאפשר לכם ללכת לאורך תוואי הנחל, טחנת הקמח, הנמצאת בקצה בריכה -  פעלה כאן בתקופה הביזנטית הדבר נראה היטב ומובע באופן ברור ע"י תעלות המים שנבנו כאן כדי לנקז את המים אל תוך אבני הריחיים שהפעילו את טחנת הקמח. לכו בעקבות הסימון כחול ולבן  הסלעים ותגיעו למסלול הרטוב..


מפלוני מים נשפכים ויורדים במורד הנחל המוקף סלעים בצורות שונות.ניתן ללכת בתוך המים או לצידם ולהנות מקולות פכפוך המים הזורמים בתוך הנחל מי שמעוניין יכול להמשיך כשעה וחצי הליכה עד חניון האיקליפטוסים שם נמצאת בריכת אגירה גדולה. מה בסביבה: עין מגדל; גן השלושה; עין מודע.הכניסה למקום חופשית ואינה כרוכה בתשלום, הרחצה מותרת, אין להיכנס עם כלי רכב. יש להחנות את הרכב בחניון פארק עמק המעיינות ומשם ללכת ברגל ,באופניים או ברכב חשמלי שניתן להשכיר במקום. הוראות הגעה : הזינו בוויז : עמק המעיינות. בכל אופן המקום נמצא סמוך לגן השלושה.=> יש דרך עפר מצידו הימני של הגן עם שילוט עמק המעיינות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו