חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין שוקק - פארק עמק המעיינות

עין שוקקעין שוקק - נירוונה זה השם השני של המעיין היפהפה הנובע היישר לתוך בריכה יפיפייה עם קימורי קשתות .

עמק המעיינות


עד לפני מספר שנים אזור עמק המעיינות והמעיינות אשר היו סביבו סבלו מהזנחה פושעת, טרקטורונים, ג'יפים עשו כבשלהם הגיעו לכל פינה השחיתו ולכלכו כאילו הם האדונים של הטבע מאז שהמקום נסגר לכלי רכב ממונעים והפך לפארק מונגש ומסודר המעיינות שבטח השמורה כולם ככולם נקיים, מטופחים ומזמינים מאוד.

עין שוקק אשר בפארק המעיינות

איך שמתקרבים אל עין שוקק עם רכב חשמלי במהלך הסיור בשטחי פארק עמק המעיינות מגלים פינות חמד כל כך משובבות שלא ניתן להמשיך הלאה ולהתעלם מהן. את הרכב החשמלי ניתן להשכיר במקום, אפשרות אחרת היא פשוט ללכת ברגל ולהגיע לכאן מן החניון, אופציה נוספת  או עם אופניים, , צבע הטורקיז של מעיין עין שוקק  נראה באופן בולט גם העצים שסוככים ומקיפים את המעיין משווים לו מראה של שמורת טבע חבויה ונסתרת.

בריכת מים -עין שוקק

בריכת עין שוקק


מימיו התכולים והצלולים של עין שוקק אשר בעמק המעיינות, מספקי למבקר כאן חוויה של צבעים ורעננות גם יחד- מקום אוטופי שנדמה כאילו לקוח מהסרטים פראי וקסום. כפי שאתם רואים הבריכה גדולה מאוד ורחבה גובה המים הוא כחצי מטר כך שמתאים לילדים.

עין שוקק

עצי הדקל התמירים שניטעו בסמוך לבריכה של עין שוקק  וצמחיית מים כגון : גומא שגדלה על גדות הבריכה מעניקים למקום פאר משלו. צמחייה זו אופיינית למים ולכן בכל רחבי פארק עמק המעיינות ניתן לראותה ולא רק כאן בעין שוקק.

בריכת עין שוקק

תיאור המסלול


מימיו של עין שוקק זורמים מהבריכה אל תוך נחל שוקק אשר ממשיך עד תל שוכה ונחל הקיבוצים שגם הוא חלק מפארק עמק המעיינות. המסלול הרטוב שהוכשר כאן מאפשר לכם ללכת לאורך תוואי הנחל, טחנת הקמח, הנמצאת בקצה בריכה -  פעלה כאן בתקופה הביזנטית הדבר נראה היטב ומובע באופן ברור ע"י תעלות המים שנבנו כאן כדי לנקז את המים אל תוך אבני הריחיים שהפעילו את טחנת הקמח. לכו בעקבות הסימון כחול ולבן  הסלעים ותגיעו למסלול הרטוב..

מפלון מים- עין שוקק

מפלוני מים נשפכים ויורדים במורד הנחל המוקף סלעים בצורות שונות ועוברים ברחבי עמק המעיינות כמו דם הזורם בעורקיו של אדם.

מפלי מים - עין שוקק

ניתן ללכת בתוך המים או לצידם ולהנות מקולות פכפוך המים הזורמים בתוך הנחל מי שמעוניין יכול להמשיך כשעה וחצי הליכה עד חניון האיקליפטוסים שם נמצאת בריכת אגירה גדולה. 24/09/2018

מה בסביבה


 עין מגדל; גן השלושה; עין נזם ; בריכת הטחנה .

הכניסה למקום חופשית ואינה כרוכה בתשלום, הרחצה מותרת, אין להיכנס עם כלי רכב. יש להחנות את הרכב בחניון פארק עמק המעיינות ומשם ללכת ברגל ,באופניים או ברכב חשמלי שניתן להשכיר במקום.

הוראות הגעה 


 הזינו בוויז : עמק המעיינות. בכל אופן המקום נמצא סמוך לגן השלושה.=> יש דרך עפר מצידו הימני של הגן עם שילוט עמק המעיינות.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *