27 בספטמבר 2018

טיולים בארץ

נחל הקיבוצים - פארק המעיינות

 נחל הקיבוציםנחל קיבוצים הוא אניגמה בפני עצמה - נחל מסתורי בתוך אזור עמק המעיינות השופע במים למכביר ומכיל כל כך הרבה..

אם כבר הגעתם לאזור עמק המעיינות שיש בו ריכוז כל כך גדול של מעיינות הסמוכים זה  לזה ( כדי לצנן את ההתלהבות אי אפשר כבר להגיע פה עם רכב) , אז אל תפספסו את נחל הקיבוצים, זוכרים את הצינור המיתולוגי שהילדים גולשים בתוך הצינור מתחת לגשר מבריכה אחת לתוך בריכה אחרת עם אבובים מאולתרים וגם בלי .. אכן נוסטלגיה. אז הכל נשאר כפי שהוא רק הרבה, אבל הרבה יותר מסודר מטופח והכי חשוב - מונגש.מדובר במקום שהוא לדעתי המוצלח ביותר מבין המעיינות הרבים הנמצאים בתחום פארק עמק המעיינות ולמה ?
הבריכות הן עצומות בגודלן ומרווחות מאוד מה שמאפשר להרבה אנשים לשהות במקום בכיף ובשלווה, שנית נחל הקיבוצים הזורם לכאן מנקז חלק נכבד מהמעיינות אשר בפארק( עין מגדל , עין חומה..) והוא זורם בעוצמה יפה ומרשימה, כך שגם אם באתם ולא נכנסתם מסיבות ששמורות אתכם , עדיין תהנו להביט על אחד הנחלים הגדולים הזורמים באזור עמק בית שאן ולהשתומם מיופיו.האזור של הנחל מחופה כולו בבולדרים ענקיים וצמחיית קנה פראית הצומחת על גדותיו ומעניקה לו שיק של טבע..
הסיבה השלישית שאני חושב שהמקום מיוחד מאוד, היא ההיסטוריה שלו, על גדותיו של הנחל נמצא קיבוץ ניר דוד ,מי שלא יודע או זוכר, הוא הראשון מבין ישובי חומה ומגדל שהוקמו בתקופה של טרום מדינת ישראל כחלק מהרעיון הציוני להתיישב והקים מדינה.בקרבת נחל הקיבוצים נמצא אתר היסטורי חשוב מאוד הנקרא מצפה השלושה, כפי שבטח למדתם בשיעורי היסטוריה (או עדיין לומדים לתיכוניסטים ביננו) ההתיישבות היהודית בישראל "זכתה" להתקפות חוזרות ונשנות של ערביי המקום, בייחוד על החלקות החקלאיות שהקימו כאן ראשוני המתיישבים, אנשי השומר הצעיר הקימו כאן מגדל שמירה הצופה על כל האזור, על- מנת להגן על החלקות המעובדות מפני התקפות אילו. המגדל נמצא כאן עד היום ונקרא גם תל -שוכה וניתן לבקר בו.

לסיכום: נחל הקיבוצים הוא נחל יפהפה באזור הטובל בירוק ומים רבים.. הנגשתו והפיכתו למותאם לכולם היא מבחינתי הפיכתו לאתר חובה לטיולים בארץ . ואם באתם עם ילדיכם קיבלתם פה גם מגלשות מים בחינם אין כסף ..הנופיםוצרי הנשימה סביב, השקט והשלווה מביאים פה מתבודדים שתרים אחר שקט ומקום טוב לעשות בו מדיטציה.באזור ישנה אפשרות לטייל וללכת לאורך הנחל ולהתרשם מהפינות הקסומות שיש למקום להציע או לרבוץ באחת הפינות.הכניסה לכל אזור פארק המעיינות אינה כרוכה בתשלום - רק הכניסה לרכבים אסורה. ניתן להחנות את הרכב בחניון וללכת או ברגל או עם אופניים או להשכיר מכוניות גולף חשמליות. ולהגיע לנחל. לא לשכוח בגד ים, כובע ומים כי חם פה.. איך מגיעים : בוויז: פארק המעיינות . מה בסביבה : עין שוקק ; עין מגדל; גן השלושה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו