חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

12 בספטמבר 2018

אטרקציות לילדים - עין אביאל

עין אביאל
במיוחד ללקראת חג הסוכות - מעיין עתיק יומין שמחדש ימיו כקדם ונמצא לאורכו של נחל תנינים - פשוט הנאה צרופה.
המלצה על מקומות שמתאימים לטיול באזור בנימינה:

הסתיו קרב ובא מזג אוויר הולך ומשתפר מדי יום, חג סוכות הוא חג המתאפיין בטיולים רבים ברחבי ישראל, ולטובת החג הממשמש ובא הבאתי לכם המלצה לטיול קצרצר למעיין יפהפה עם מים צלולים וזכים המציץ אליכם מבעד לסבך של קנה סוף ורק מחכה שתכנסו לתוכו, קבלו אותו במחיאות כפיים סוערות - מעיין אביאל.


מעיין אביאל הוא אחד המעיינות הפחות מוכרים למטייל הישראלי, זאת משום שמיקומו הכל כך אקזוטי, בתוך מטע רימונים הסמוך למושב עמיאל, מקשה מאוד את מציאתו על-ידי מבקרים רבים שנוסעים באזור מבלי לדעת שבין מטעי הרימונים, מסתתר לו מעיין מיוחד במינו המהווה חלק בלתי נפרד מנחל התנינים.עין אביאל הוא למעשה לא מעיין אחד בודד, אלא רצף של מעיינות אשר פזורים לאורכו של נחל התנינים ודואגים כל הזמן להזין בריכה משמעותית ורחבת ידיים, גם בחודשי הקיץ הלוהטים.קצת על החוויה שלנו - שמנו בוויז עין אביאל כפי שהומלץ באחד מאתרי הטיולים ולדאבוננו הרב הגענו למתקן של מקורות עם ודרך רוויית קוצים שעשתה שמות ובעיקר שריטות לרכב וחבל שכך לכן על תיעזרו בוויז.

יצאנו מסבך הקוצים עם עוד כמה רכבים תועים שנעזרו בוויז שהיא, לטעמי, יותר אפליקציה עירונית- בין עירונית ופחות אפליקציה המתאימה למציאת אתרי טבע בעיקר מעיינות הממוקמים במקומות שכוחי אל.ממש כמעט מול הכניסה של מושב אביאל הבחנו במספר כלי רכב חונים לצד הכביש, ואאוריקה לאחר תשאול קצר של מטיילים, הסתבר שהמעיין נמצא כ -200 מטרים מהכביש הראשי, אך ראו הוזהרתם ישנן שמועות על קנסות למחנים לצד הכביש ומניסיוני חטפתי פעם דו"ח תנועה על כביש ראשי שבחפזון רב חניתי בלי לחשוב פעמיים.יצאנו מכלי הרכב פסענו לצד מטע רימונים שעליו תלויים בנחת רימונים בשרניים גדולים ויפים שהטבע צבע אותם באדום.
הלכנו לאורך שדרת מטע הרימונים ובדרך פגשנו בדיירת המתגוררת במטע, זיקית גדולה, המשכנו ימינה, ראינו ציליה גדולה שממש מתחתיה גילינו בריכה יפהפיה ונראה כאילו היא לקוחה מסרט, שכולה מוקפת קנה סוף ירוק בוהק.

עבדכם הנאמן לא עמד בפיתוי ונכנס למים הצוננים שסיפקו מנת התרעננות לנהג מותש ומיוזע שעושה דרכו בכבישי ישראל וסוחב אחריו משפחה שלמה.המים נקיים מאוד וראויים לרחצה, אחת העדויות לכך זה אוכלוסיית הדגים שמתקיימת לה כאן בנחת, ואפילו סרטן מים מתוקים שהבן שלי גילה כאן בין סבך קני הסוף, מעיד על כך שבעלי חיים אשר חיים במים מצאו כאן את משכנם.למען האמת אין הרבה היכן לשבת סביב הבריכה כי גדותיה צרות מאוד ויושבות על ציר של דרך עפר משובשת המשמשת את בעלי המטעים ואנשי מקורות להגיע למקום- כך שעל תבנו על הפסקת אוכל פה.מפאת קוצר הזמן לא יצא לנו להגיע למפל החבוי בתוך מערכה קטנה הנמצאת
פה בין קנה הסוף, אך היא חיה, קיימת ונושמת לפי מקורות יודעי דבר.קצת על הבריכה - מתחיל ב חצי מטר ושנכנסים פנימה מגיע עד 1.6 מטר לפחות. אורכה של הבריכה כ - 15 מטר רוחבה כ- 6 מטר.

לסיכום עין אביאל הוא מעיין חביב הטובל בסביבת נחל תנינים ועשיר בבעלי חיים וצמחייה שאופיינית לנחלים, המקום שהוקם פה ע"י תושבי המקום הוא פנינה בפני עצמה וכדאי לשמור הניקיון כדי שהיא תישאר כך. הכניסה למקום בחינם.

לגבי הוראות הגעה :
מצרף מפה של עמוד ענן וגוגל לנוחיותכם - מומלץ להחנות בחניון אשר במפה וללכת קצת ברגל.
מקומות מומלצים בסביבה :קיסריה, מי קדם.
אהבתם? מוזמנים לסמן לי לייק בדף גם בפייסבוק: בא לי לטייל בארץ ישראל.

מה בסביבה: גני הברון רוטשילד;מי קדם; נחל השופט למי מתאים: לכל המשפחה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה