חפש/י מסלול טיול

17 בספטמבר 2018

טיולים בארץ

עין הנציב - עמק המעיינות - אוליב בגלבוע

עין הנציב

עין הנציב הוא המעיין היפה ביותר בישראל שעומד בכל הקריטריונים כדי לזכות בתואר הזה ולא בכדי..
אל העמק היפה והפורה ואל מרחבי האדמה הבוהקת בצבעי חום- אדמדם הגעתי ולהפתעתי הרבה, גיליתי מקום יפהפה קסום פסטורלי שקט ושלו. אם אתם מחפשים המלצה לסופ"ש הקרוב? אחרי שתקראו את הפוסט הבא תבינו למה כדאי לכם להגיע לכאן.

את הטיול שלי פתחתי בעין הנציב, מעיין יפהפה הנמצא בתוך הקיבוץ עין הנציב, בהתרשמותי מדובר במעיין היפה והמרשים ביותר שקיים בישראל כיום; המעיין רחב ידיים; עמוק וצלול; מימיו בצבע טורקיז; רמת הניקיון גבוהה מאוד.איך שמתקרבים למעיין אי אפשר שלא להתחבר ולהתאהב במעיין המתאים באופיו לכל סוגי המטיילים; ילדים שסתם רוצים להשתכשך במים הרדודים; מסתלבטים שרוצים לשכב על מזרן ולנוח על המים; בני נוער המבקשים לעצמם אטרקציית רוויות אדרנלין - מקפצה וחבל שתלוי על עץ גבוה שנמצאים כאן, מיועדים לקפיצות לתוך המים הצלולים והעמוקים כ -3 מטר עומקם בסביבת המקפצה, זהירות לא להיות בקרבת הקופצים!סביב הבריכה צומחים להם קנה סוף ועצי תמר שניטעו פה לפני שנים רבות, על-מנת להעניק למקום צל מהשמש החזקה שבחודשי הקיץ ובראשית הסתיו.רמת הצלילות של המים מדהימה - איך שנכנסתי פנימה יכולתי לראות בבירור את כל רמ"ח איבריי, המים צוננים ומרעננים מאוד, גודלה של הבריכה מכובד מאוד,

כ 50 מטרים על 10 מטרים, כך שגם בעיתות עומס הדבר כמעט ואינו מורגש.
אחד הדברים שמאוד אהבתי במקום זה רמת הטיפוח והניקיון השוררים כאן חרף כמות המטיילים הרבה שמגיעה לכאן.עוד יתרון של מעיין עין הנציב, זה ריבוי מקומות הישיבה לאורכו כך שניתן להגיע ולפתוח את הבילוי בארוחת בוקר/צהריים, קפה או סתם ניגון בגיטרה, לצפות במים ולספוג שלווה ואנרגיה מתחדשת.
המקום מתאים למבקשי שלווה אך גם לחובבי אקשן.ספוילר : בהמשך הפוסט תופתעו לשמוע היכן נמצא אחד מבתי המלון הציוריים והיפים ביותר בישראל.
לאחר שרוויתי נחת, שלווה ומנת אנרגיה בעין הנציב שמתי פעמיי אל עבר פארק המעיינות אל סיור עיתונאים שהתקיים שם. איך שנכנסתי למתחם הסח'נה הידוע בשם "גן השלושה" התוודעתי ליהלום שבכתר, אין מילים ..תמונה זו שלעיל באדיבות גן השלושה.


לאחר מכן פניתי, יחד עם שאר חבריי, למסע ההיסטורי המצפה לנו אל אתר חומה ומגדל, מבנה המשחזר באופן מדויק להפליא את המודל הקלאסי של יישובי חומה ומגדל הנמצא בתוך מתחם "גן השלושה".בתוך המתחם קיבלנו הרצאה חוצבת להבות מפיו של אחד מהמדריכים המנוסים במקום, לאחר שקיבלנו מושג על מה שאירע כאן בין השנים 1939- 1936 פנינו אל תוך מתחם חדש לגמרי, שנבנה כאן בעלות של 6 מיליון שקלים וממחיש באופן כה נהיר את תהליך הקמתם של יישובי חומה ומגדל, 57 במספר.
בתוך המרכז הוצגה לנו השתלשלותם של ישובי חומה ומגדל והכל באמצעים אינטראקטיביים מתקדמים ביותר.יישובי חומה ומגדל היו תשתית להקמת מדינת ישראל והגשמת החלום הציוני, מאירופה הבוערת עקב עליית הנאצים והתגברות האנטישמיות, הגיעו יהודים רבים ליישב ולהקים את יישובי חומה ומגדל: מדפנה שבצפון ועד נגבה שבדרום.

במהלך הקמת היישובים הם נתקלו בתנאים בלתי נסבלים וקשים מנשוא; המרד הערבי נשף בעורפם; החום הנורא; מחסור באמצעים ועוד.חרף כל הקשיים שצוינו לעיל הם הקימו יישובים בקונספט ייחודי - הקמת יישוב בתוך יום אחד בלבד. סביב כל היישובים הוקמה גדר ומגדל שמירה לצורך הגנה על היישוב. הנוטרים היו גוף ששמר על שלומם של בוני המדינה הצעירה.
כל מה שמסופר כאן הוגש בצורה יפה להפליא, לדוגמא: נכנסנו לתוך מבנה דמוי משאית שהמושבים בו זזים ואנו יושבים פנים מול פנים מול המתיישבים הראשונים תוך שהם מדברים - כך נכנסו לתוך רוח התקופה ולחוויה באופן מושלם.משם המשכנו אל תוך פארק המעיינות, פארק ציבורי שהוכשר על-ידי הגופים הבאים: רשות הטבע והגנים, רשות הניקוז, מועצה אזורית עמק המעיינות וקק"ל. הארבעה חברו יחדיו והפכו את המקום לגן עדן אמיתי חינמי הפתוח לציבור הרחב.

אז כך, עלינו על רכבים חשמליים (ירוקים) מסוג קלאב-קאר המאפשרים העלאה של עד 6 אנשים (כרוכים בתשלום) שבעזרתם סיירנו סביב מרבית המעיינות, אשר בפארק. המעיינות ונחל הקיבוצים שבפארק נוקו והוסדרו באופן שהפך את המקום לפנינה אמיתית תוך הנגשת הכניסה אליהם באמצעות מדרגות.

בהתרשמותי המקום עבר מהפך רציני ביותר וכיום הוא ראוי ומהנה ביותר לבילוי משפחתי ורומנטי. על הסיור ניצח בגאון, יהודה כרמי שמנהל את הפארק ותושב ניר דוד הסמוכה, הוא ליווה את הסיור שלנו בהסברים מעניינים על שאירע כאן בעבר הרחוק ועל תהליך הכשרת הפארק.

במהלך הסיור ביקרנו באתרים הבאים : עין שוקק, עין מודע ונחל הקיבוצים.שעלה החושך, הצצנו אל מתחם האוהלים שהוקם כאן אשר שוכניו נהנים מהקרקס שהתקיים כאן במהלך הביקור למשך מספר ימים.הסיור המרתק שלנו אל ההיסטוריה של עמק המעיינות והקשר ההדוק שלו לעם היהודי נמשך, נסענו אל מושב קטן ופסטורלי השוכן סמוך לגבול עם ירדן, שמו ירדנה. בחור נחמד ואדיב בשם אורי קיבל את פנינו במקום שנקרא "החוויה הכורדית" ואכן לא התאכזבנו, אורי הביא לנו מלבושים ברוח העדה הכורדית, אותם עטינו על גופינו, רקדנו וקפצנו לצלילי המוזיקה הכורדית, והתחברנו בדרך הכי מוחשית שאפשר לתרבות הכורדית.לאחר מכן עברנו לחלק הקולינרי בפולקלור של יהודי כורדיסטאן - הוזמנו להיכנס לאולם רחב ידיים שם המתין לנו שולחן עמוס לעייפה במטעמים מהמיטב של המטבח הכורדי; קובה סולת; קציצות בשר פיקנטיות;חיטה עם רוטב עגבניות; עלי גפן ועוד מבחר סלטים.

לאחר ששבענו ושתינו תה, אורי פרש בפנינו את מסעותיהם של יהודי כורדיסטאן מתקופת עזרא ונחמיה ועד ימינו אנו. אכן סיפורים מרתקים אודות מעשיהם ההרואיים של יהודי כורדיסטאן בכלל ושל משפחתו של אורי בפרט.
חוויה מומלצת בחום רב.

משם נסענו לדובדבן של הקצפת, אשר חתם את סיורנו המעניין, מלון אוליב בגלבוע - זהו מלון הדגל של רשת אוליב, הנמצא במיקום מנצח על אחת מפסגות הגלבוע ומשקיף על שלושת העמקים; עמק חרוד; עמק יזרעאל; עמק המעיינות.מדובר על מלון יוקרתי מאוד וחדש לחלוטין, מלון קונספט המתאים לתמהיל רחב של קהלים. החדרים מסודרים באופן אסטטי זה לצד זה במבנה מחופה אבן ירושלמית שממול חצר רחבת ידיים הפונה לנוף המשכר של העמקים, העיצוב הזכיר לי רחוב ירושלמי. לאורך החצר פזורים ערסלים וספסלים לנוחיותם ושימושם של אורחי המלון.שנכנסתי לחדרי, מסוג סופיריור, המופרד מן החוץ לפנים בדלת ברזל מסיבית מעוצבת ומקושטת, הבנתי מאותו הרגע כי מדובר ביצירת אומנות, החדר הולבש ועוצב בסגנון נובו-רטרו, סגנון כפרי לצד סגנון מודרני. בחדר חלל גדול, קירות גבוהים מאוד מחופים בקורות עץ כהות, ציורי איילים מעל המיטה, רצפה דמוית דק וריהוט בסגנון כפרי גרמו לי להרגיש בחבל ארץ בדרום צרפת.

החדר מתאים למשפחה עם 5 נפשות שיכולים לשהות בחדר ברווחה.באוליב לא חסכו בגודל החדרים וברמת הפינוק שלהם הכוללים: 2 מסכי Lcd: אחד בלאונג' המצויד בכורסאות ישיבה איכותיות, ואחד למיטה המרווחת.

בחדר ישנו מטבח, אם זאת אינו מאובזר, הנהלת הרשת מסרה כי זה באופן זמני בלבד עקב תקופת ההשקה ובהמשך יאובזר באופן קבוע, כמו כן ישנה פינת אוכל מרווחת מאוד- דבר המאפשר למשפחה לבשל ולאכול בחדר עצמו. בסמוך למיטה, חדר אמבט מפואר עם רצפה מאוירת בשלל צורות המעניקים לחדר נופך עתיק.ניכר כי ברשת אוליב השקיעו הון עתק בעיצוב החדרים שהיו מושלמים מבחינת תכנון חללים והום-סטיילינג בסגנון: רך מעודן בטוב טעם.

גם בריכת השחייה שמשקיפה לנוף פתוח הוסיפה לחופשה פן של לייף סטייל עם נגיעות של רעננות ופינוק רב.במלון אוליב בגלבוע, ישנן 2 וילות מרשימות, דוד ויהונתן, הכוללות כל אחת:
7 חדרי השינה, המחולקים באופן אופטימלי בין 2 קומות ויכולות להכיל עד 19 אורחים שבכל חדר; טלוויזיה ; מיטה זוגית; חדר אמבטיה צמוד.

במרכז הוילה סלון מרווח ופינת אוכל הפונה לנוף.
שמות הוילות לקוחים מהמקרא משאול המלך ומשפחת המלוכה שהוזכרו כאן.


בחלק התחתון של המלון ישנם גם כן חדרים הפונים ישירות לבריכה ובסמוך חדר אוכל שווה במיוחד לשימוש כל אורחי המלון.

מחירים : מחירי השקה החל מ- 700 שקלים לזוג ללילה (כולל ארוחת בוקר)
וכל ילד 25% מהמחיר- אכן מחיר מפתה לתמורה שכזו. בכל אופן לגבי מבצעים ומחירים מומלץ להתעדכן באתר הרשת בלינק הבא : מלון אוליב בגלבוע.

לסיכום : מלון אוליב בגלבוע הוא הבחירה שלי כמלון הטוב ביותר והמשתלם ביותר לשנת 2018 בישראל.

קרדיט לתמונות המלון: יובל הנדלר.

פעילויות שניתן לעשות בסביבה : פארק המעיינות; גן השלושה; קניון הבזלת; החוויה הכורדית; תל יזרעאל; גן לאומי כוכב הירדן; גשר הישנה; מרכז רופין לצפרות; חוות הטורבינות בגלבוע ועוד.

בחג סוכות מתקיים באזור פסטיבל המעיינות בסימן 70 שנה לישראל עם אומנים מהשורה הראשונה, הפסטיבל מתקיים בין התאריכים : 22.9-1.10.

מומלץ להגיע בחום...התמונה שלעיל באדיבות אשחר בצר

הוראות הגעה לעין הנציב:

בוויז הזינו :"עין הנציב" - שהגעתם לכניסה ליישוב, המשיכו ישר לאחר כ- 150 מטרים פנו שמאלה חנו שם - רדו מטה ובין העצים תבחינו במעיין. שימו לב הקיבוץ הוא דתי כך שבשבתות יש בעיה להיכנס.
אם לא הצלחתם להיכנס לקיבוץ עם הרכב גם באמצע השבוע, אז חנו את רכביכם לאורך הגדר מחוץ לקיבוץ, היכנסו פנימה רגלית והמשיכו לפי אותן הוראות שלעיל.

למי שאין וויז : מכביש 90 (כביש הבקעה),
פונים לכיוון עין הנציב-שדה אליהו לכביש 6678,
אחרי 800 מטר פונים ימינה לעין הנצי"ב.

לתמיכה בבלוג אשמח אם תקליקו על הפרסומות שבתחתית הבלוג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו