חפש/י מסלול טיול

9 באוקטובר 2018

טיולים בארץ

פארק נחל חדרה

פארק נחל חדרה

בשפך נחל חדרה הוכשר פארק יפהפה ומרהיב עין אשר מתאים לביקור בדיוק עכשיו שהקיץ החם חולף והסתיו עם המזג האוויר הקריר והנוח מתקרב לאיטו.
מחפש אטרקציה לכל המשפחה באזור השרון? פארק נחל חדרה הוא פארק שהוכשר על-ידי קרן קיימת לישראל, ולאחרונה הפך לאחת מפנינות הטיולים של ישראל, הפארק שוכן בסמוך לתחנת החשמל "אורות רבין" ובסמוך לחדרה.

קצת מידע על נחל חדרה: נחל חדרה הוא נחל רחב ומרהיב אשר מתחיל את דרכו בשומרון הוא מתחתר בערוץ הנחל, לאורך מרחק לא קטן של 50 קילומטרים עד שהוא נשפך לים.אז מה כל כך מיוחד בנחל זה, אז כך, חברת חשמל משתמשת במי הים לקירור הטורבינות בעת הפקת החשמל, ואת המים החמים מחזירה לנחל ואיך זה תורם לטבע? המים החמים מעודדים את אוכלוסיית הדגה וכן גורמים לשיפור ברמת הזיהום של הנחל על-ידי דילול מי הנחל במי ים.סמוך לכניסה לפארק נחל חדרה תפגשו במזרקה מרשימה שמקבלת את פני מבקרי הפארק, זו המזרקה אשר מחזירה את מי הים לנחל, לאחר שקיררו את הטורבינות של חברת חשמל ומשם זורמים המים שוב לים.גם עצים וצמחים מיוחדים שניטעו כאן על גבי סוללת אפר פחם - תורמים את חלקם בהורדת זיהום מי הנחל לפני שהוא פוגש את הים, כך שהוא מגיע לים נקי והרבה פחות מזוהם.

שהולכים על הטיילת לכיוון הים אפשר לשלב טיול לאורך חוף הים, פשוט מאוד בסוף הטיילת הורידו את נעליכם, לכו יחפים על החול וכך שילבתם גם טיול בנחל וגם טיול בחוף ים בטיול אחד.

עוד יתרון הטמון במסלול זה הוא האפשרות לרכב על אופניים לאורך הטיילת שנבנתה כאן - כך שהמקום מתאים מאוד לטיול עם ילדים.
השילוב הייחודי בין נחל לחוף ים מביא לכאן בעלי כנף כגון, סיקסקים שבאים לכאן לתור אחר דגים וצמחים.אם תלכו לכיוון הנגדי לים, כלומר לכיוון מזרח הוכשר פה גשר מיוחד אשר משקיף על שפך הנחל - מצד אחד רואים את נחל חדרה שהוא מגיע מכיוון מערב מהצמחייה העבותה ומחורשת האיקליפטוסים ואילו מנגד מהצד השני ניתן לראות את הנחל שהוא נשפך לים, גוון הים בשפך הוא טורקיז.

עוד במקום ישנם פסלים סביבתיים של כלי נגינה ודגים שמוסיפים למקום נופך של אומנות.

הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום כלשהו והינה בחינם.

בפארק פזורים שולחנות בטון למי שרוצה לעשות פיקניק במקום ולהנות מאווירה פסטורלית לאורך הנחל הירקרק שעושה דרכו לים- שילוב הצבעים הנדיר הירוק של הנחל עם כחול של הים, יוצר צבע טורקיז מיוחד במינו שצבע כזה קיים רק בשפך של נחל אלכסנדר הנמצא דרומה לנחל זה רק בזעיר אנפין.

נחל חדרה עבר פה תהליך שיקום רציני תוך שמירה על איזון אקולוגי שלו.
מי שמעוניין להגיע לחוות חפציבה, אשר מתארת את השתלשלותן של האדמות שעברו מידיו של יהושע חנקין לידיו של איזנברג ולימים רכישת האדמות על-ידי חברת חשמל, ימשיך לאורך הטיילת מזרחה.

איך מגיעים: סעו על כביש מספר 2 -כביש החוף, בהגעתכם למחלף אולגה- פנו ימינה לכיוון מערב בפנייה הראשונה קחו ימינה סעו על דרך עפר עד שתגיעו לאזור החנייה של פארק נחל חדרה.
מולכם תבחינו ב"אורות רבין"- טורבינות החשמל האימתניות של חברת חשמל.

אשמח אם כאות תמיכה בבלוג תקליקו על אחת הפרסומות בתחתית הבלוג. תודה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו