חפש/י מסלול טיול

5 בנובמבר 2018

טיולים בארץ

טיולים בירושלים - פארק נחל צופים

פארק נחל צופים

בכניסה לירושלים מהגבעה הצרפתית - ישנו פארק טבע אורבני מרהיב ביופיו שנמצא ממש "מתחת לאף".
מחפשים מקום לפיקניק? הליכה בטבע? אז הנה, פארק נחל צופים עונה בהחלט לדרישותיכם, מדובר בטיילת שהוכשרה לרווחת המטיילים וכל אילו שחפצים להנות מפיקניק בתוך העיר ירושלים.

את הכניסה שלי לפארק ליוו שני עורבנים, ונתנו תחושה שהם אילו ששומרים על הפארק, כנראה שכך הדבר נוכחותם בולטת בפארק בייחוד בכניסה אליו.
בתי שכונת סנהדריה מבצבצים מבעד לעצי הברוש ומעניקים למקום אווירה מיוחדת מצד אחד תחושת דז'ה וו, ומצד שני תחושה מסתורית ושונה.

הכניסה לפארק היא מתוך אזור החנייה של הרכבת הקלה בגבעה הצרפתית ומלווה בירידה חדה אל תוך העמק בו הוכשר הפארק.מעבר לסיבוב חיכתה לי הפתעה, פריחה סתווית טיפוסית צהובה שזרחה ברחבי הפארק, ופיזרה את אורה הזהוב והזרחני.במקום ניתן למצוא עצים וצמחים רבים האופייניים לאזור הרי ירושלים; עצי זית; עצי רימון; עצי אורן - אורן הסלע ואורן ירושלים; ברוש מצוי, אשר בולטים בנוף של גדות הנחל שכרגע יבש ממים ובחורף זורם ושופע.במקום הוכשרו שולחנות פיקניק וגני שעשועים שהופכים את המקום לאפשרות בילוי משפחתית בשבת או בחג.

תוואי הנחל בולט בכך שהוא שקוע מתחת לפני קו הפארק ועתיר בסלעי גיר ואבן.

במסגרת טיפוח ופיתוח הפארק, ניטעו עצי אורן שמקשטים את הפארק ומעניקים לו נופך של יער, עוד מבחינת נוף צומח טבעי: חורש ים תיכוני שאופייני לאזור בעל אקלים ים תיכוני כמו זה שלנו, בו משתלבים צמחייה עשבונית גבוהה; קורנית מקורקפת; סירה קוצנית שגובהם כחצי מטר כך שאינם משתלטים על הטופוגרפיה.
הנה הסרטון:אם תגיעו לכאן בתקופת החורף והאביב אז הנחל נצבע בשלל פרחים וורודים ואדומים כמו רקפת וכלניות ואפילו תופתעו מספר סוגי סחלבים.

הפארק מתחבר בסופו, עם פארק עמק הארזים שגם הוא חלק מפארק ירושלים שיחדיו עם עמק מוצא, ועמק רפאים הפכו להיות הריאה הירוקה של ירושלים רבתי .להלן מפת הפארק:מה בסביבה: עמק הצבאים; גן החיות התנכי; עין חניה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו