חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

הדיונה הגדולה - בפארק השיקמים אשדוד

הדיונה הגדולה באשדוד
זו הדיונה הגדולה ביותר בארץ גובהה כ- 30 מטרים ואורך שיפועה כ- 35 מטרים.
בטח אתם סקרנים לדעת היכן נמצאת הדיונה היפיפייה והמרשימה הזו, בתוך פארק השקמים אשר באשדוד, נמצאת דיונה זו. בדיונה הגדולה חיים עשרות בעלי חיים למשל : ארנבות; לטאות; עורבים; שועלים; גרבילים; ירבועים; ארנבות; ועוד.

פארק השיקמים ממוקם דרום- מזרחית לדיונה ונמשך אל תוך שמורת הטבע ומכיל בתוכו עשרות עצי שקמה ענקיים, אשר גילם הוא מעל 100 שנים ונותנים צל וחסות לעוברים ושווים.

הדרך לדיונה מתחילה ממש מול ביג פאשיין - מרכז הקניות הגדול של אשדוד.
נבחין במעבר החצייה בפתח גדול המוביל לתוך שביל עפר מוקף שיחים ומרחבים ירוקים (בעונת החורף והאביב).

פארק השיקמים

פרחים צהובים מרשימים - העונים לשם טיון דביק. זוהרים בצהוב בוהק, ומאירים, בשעות אחר-הצהריים, את הדרך היישר לתוך הדיונה הגדולה.

טיולי פריחה

כבר בכניסה לפארק השקמים, נבחין בעצי שיקמה עבותים גדולים ורחבים, פזורים סביב, כמו סוכריות על מקל(רק הנזל וגרטל חסרים כאן) בקרבת השבילים העקלקלים.

עצי פיקוס

עצי השקמה שקיימים פה שנים רבות, שייכים למשפחת הפיקוסים ובעלי פרי הנקרא פגה, כשמו של פרי התאנה (השייך גם כן למשפחת הפיקוסים).

ייחודו של פרי זה שאינו מתפתח מפרח. אלא הפרח מתקיים בתוך הפרי עצמו.הפרי מחליף צבעו מירוק לוורוד ואז לאדום. הפרי ראוי למאכל אדם.

תכונה מיוחדת נוספת של עץ זה, היא המראה המיוחד מעל גזעו- של ענפים רבים דמויי גזע הנובעים ממנו כמו ממעין שופע ומעניקים לו מראה ייחודי.

עץ שיקמה ענקי בשמורת הדיונה

דיונה באשדוד

הגענו לרחבה עם שולחן עץ במרכז הפארק בליווי מורת דרך בשם מלי שערכה את הסיור החינמי הזה מטעם עיריית אשדוד, ששמה לה למטרה להעלות את אשדוד על המפה מבחינה תיירותית. מהלך שזוכה להצלחה לא מבוטלת. עיר גדולה בדרום הארץ הגיעה למספר שיא של 250,000 איש. עיר רב -גונית עם עדות רבות. באשדוד מתקיימים סיורי תיירות רבים כגון: סיורי גרפיטי, סיורים בדיונה הגדולה, סיורים ססגוניים בשוק של אשדוד עם כרטיס טעימות מוזל ועוד.

הדיונה הגדולה באשדוד

מלי סיפרה לילדים סיפורים מרתקים על "עמוס הבולס".

עקבות חיות בדיונה באשדוד

מסלול טיול הדיונה הגדולה באשדוד

פריחה בדיונה

קן נמלים

הדיונה הגדולה באשדוד

הדיונה באשדוד - אטרקציה

טיול משפחתי לדיונה

שקיעת השמש בדיונה

שקיעה בשמורת הדיונה באשדוד

למי מתאים: משפחות עם ילדים, אוהבי שקיעות, אוהבי חול.הכניסה בחינם. הוראות הגעה: דרומית לגשר עד הלום- להגיע לביג פאשן אשדוד.היתרון הגדול של המסלול הזה כמו שאני רואה  וחווה אותו הוא  בכך שזהו טיול קצר בטבע שנמצא ליד עיר גדולה , נוח מאוד להגעה וגם אפשר להגיע לכאן לטיול קצר עם כלב. 22/12/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *