חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין קדם: מעיינות חמים בים המלח - עין סדק

מעיינות עין סדק
מעיינות חמים ים המלח -עין סדק-  על שפת ים המלח מסתתר לו מעיין קדום המפיק מים חמים ונעימים להפליא.
עין קדם, הנקרא גם עין סדק  הוא מעיין חם הנמצא על שפת ים המלח, המעיין מחובר לתבור כדור הארץ, הוא מפיק מים תרמו מינרלים ללא הרף המגיעים מקרבו של כדור הארץ, כבר שמתקרבים אליו מבינים שמדובר בתופעה: מעוררת התפעלות, מהממת, יוצאת דופן ואטרקטיבית במיוחד.

מעיינות חמים ים המלח- עין סדק

הדרך אל עין קדם יפהפייה וכוללת נופים פרהיסטוריים, התחושה היא כמו ללכת על כוכב לכת אחר, חברים ברוכים הבאים לפלנטת "קדם", כל מה שתראו כאן מבוסס על סיפור אמיתי ולא דמיוני בכלל. רחצה במימיו החמים של עין סדק ביום חורפי היא חוויה יוצאת דופן.

מים חמים בטבע

מעיינות חמים - עין סדק

בכדי להגיע לעין סדק או יותר נכון למעיינות, עברנו כברת דרך של כ-30 דקות בירידה תלולה מאוד, עשירה בחלוקי נחל שבסופה: שתי בריכות שהמרחק בינהן הוא כ- 200 מטרים ובשתיהן תגלו בעבוע של מים המגיעים מבטן האדמה ונובעים החוצה מטמפרטורה של כ-45 מעלות צלסיוס, הכניסה למעיינות היא תענוג בימי חורף שבחוץ קר וגשום ובתוך המעיין חם במיוחד, וכך עשינו במהלך הטיול המשפחתי האחרון שלנו שבחוץ תפס אותנו גשם ורוחות.

המעיין אמנם אינו גדול אך חם מאוד כמו כן הוא עשיר במינרלים רבים התורמים לתחושת רוגע וחיוניות של הגוף.

עין סדק

המעיינות החמים בים המלח הם ספא טבעי לגמרי. ממש בתוך הטבע עם בוץ אפור וגופרית מספקים חוויה ייחודית.
המעיין נקרא גם בשם עין סדק והוא נמצא על תוואי נחל קדם, נחל קטן השוכן במדבר יהודה ואורכו כ 7 ק"מ בלבד..

מעיינות חמים -עין קדם בים המלח

כפי שאתם רואים הנופים הם חלומיים, כבר שמתחילים את המסלול מבחינים במפרצי החוף של ים המלח, תולדה של נסיגה מסיבית של ים המלח אשר אינם מותירים מקום לדמיון. מדובר בייבוש קשה של הים משתי סיבות: האחת, הקטנת הזרמת המים מהירדן לטובת השקיה וצריכת מים ביתית ותעשייתית השניה, הרחבת מפעלי האשלג לטובת שאיבת ואיוד מים בבריכות.

עין סדק

מאחורי ים המלח לכיוון מערב ניצבים הרי יהודה, כמו פרגוד שמכסה את ההצגה הגדולה : ים המלח, ושהלוט הוסר, עת יורדים מהכביש מטה אל ים המלח, מבינים שמדובר בלא פחות מפלא- הטבע גדול מהחיים עם נפלאותיו עוטה הוד והדר שאינם ניתנים לתפיסה אנושית נוכח העצמה הזו.

ים המלח

בקעת ים המלח

שלא תתבלבלו למרות שמדובר בים שזכה לכינוי האיום "ים המוות" סביבתו מלאת חיים: עצים מיוחדים הגדלים רק כאן, וציפורים ייחודיות שלא תראו במקומות אחרים בארץ.

עץ השיטה  בים המלח

ים המלח

רצועות חוף - עין סדק

עץ השיטה סמוך לעין קדם

מעיינות טרמו-מינרלים -עין קדם

הוראות הגעה: בוויז : "מעיינות חמים עין קדם ים המלח"(שימו לב לא להתבלבל עם עין קדם שליד הכרמל).למי שאין וויז - המקום נמצא כ- 6 ק"מ צפונית לעין גדי סמוך לשלט חום "קדם"- מחנים את הרכב בתוך שביל צמוד לכביש ומשם יורדים שמאלה חוצים את נחל קדם מלמעלה מבחינים בעץ יחיד ויורדים אט- אט לכיוון החוף במדרון תלול מאוד עשיר חלוקי נחל - ממש סמוך לחוף תראו בריכות קטנות.

אם אתם מעוניינים לקבל המלצות  וטיפים נוספים על היכן לטייל ובאיזה עונה סמנו לייק לדף שלנו והפכו לעוקבים שלנו: בא לי לטייל בארץ ישראל.

יש להצטייד בבקבוק מים מתוקים לשטיפת הגוף לאחר הרחצה. החוף אינו מוכרז ואין שירותי הצלה. לא להרטיב את העיניים עם המים.לא להישאר במים זמן רב כי הם חמים מאוד. הכניסה חופשית. המקום איננו נגיש כלל וכלל.
מסלולים באזור: גן בוטני עין גדי, נחל ערוגות, נחל דוד, קאסר אל יהוד- דיר חיג'לה. וגם מקום שתפור על משפחות בניהולה המסור של רשות הטבע והגנים הלא היא עיינות צוקים המכונה גם עין פשחה. תאריך ביקור:09/12/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *