חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיולים לחורף - גן לאומי נבי סמואל

נבי סמואל
נבי סמואל - מקום שנצבע בלבן בחורף. הנה תמונה של המקום חורף 2013 אל מול חורף 2018 .

טיולים לחורף, קברו של הנביא שמואל - אינו רק מקום קדוש וחשוב לשלושת הדתות, אלא יש לו גם פנים נוספות. בחורפים טובים המקום כולו נצבע בצבע לבן והעתיקות המרשימות שבמקום מתכסות בשלג לבן. מעבר לעובדה שהמקום הוא פנינה ארכאולוגית בפני עצמה, הגובה המרשים של נבי סמואל- כ 900 מטרים מעל פני הים, דבר המאפשר לתצפת על ירושלים פסגותיה הקרובות ואף יותר מכך ,לשם דוגמא : שכונת רמות, גבעת זאב, גוש דן ואף כפר עציון.

שלג בנבי סמואל

איך שנכנסים לתוך גן לאומי נבי סמואל, מבחינים במצודה מרשימה וגדולה הנמצאת בפסגת ההר וחולשת על האזור כולו, זוהי מצודה צלבנית גדולה בעלת שני מפלסים. המצודה נשתמרה בצורה יוצאת מן הכלל ומהווה את אחד המונומנטים המרשימים הנמצאים בפסגת ההר. לאחר שצאלח הדין כבש את המקום, כחלק ממסע הכיבושים שלו בארץ ישראל, הפכה המצודה למסגד.

המצודה הצלבנית - נבי מוסא

מעבר למצודה הצלבנית ניתן להסתובב בשטח הגן הלאומי ולגלות כל מיני שרידים ארכאולוגיים כגון: בורות מים; מקווה טהרה; רובע מגורים ועוד. מרביתם של הממצאים חצובים בסלע, שיורד כאן שלג הופכים שרידים אילו למעניינים שבעתיים.

נבי מוסא עם שלג

ממצא מעניין נוסף שבתקופות החורף, גם שלא יורד שלג, משנה את פניו והופך לבריכת מים גדולה. כפי הנראה מדובר באזור ששימש לצרכים חקלאיים ואחרים כגון: מחסנים; שטח מגורים ועוד.

נבי מוסא בחורף

ניתן לטייל על הפסגה המופלאה ולהתרשם מהארכיטקטורה של תקופות שונות: הביזנטית; החשמונאית והערבית.
כל זאת גם מבלי להיכנס למצודה שלא תמיד פתוחה.

נבי מוסא בלבן בחורף

מתחת למסגד ,שנבנה על שרידיה של המצודה הצלבנית- נמצא קברו של שמואל הנביא אשר בתקופת "השופטים" היה נביא כריזמטי בישראל של ימי קדם. הוא זה שהמליך את שאול למלך ואימו שהייתה חשוכת ילדים נשבעה לאלהים ,במשכן בשילה הקדומה אשר בשומרון, שאם יוולד לה ילד תתחייב לעבודת השם. בנה שמואל גם המליך את דוד המלך שהוא כידוע מלך יהודה וממשיכו של שאול המלך. בכ"ח באייר, תאריך מותו המשוער של הנביא שמואל, מדי שנה, המקום מהווה מוקד עלייה למתפללים רבים שפוקדים את בית הכנסת הקטן שנמצא לצד קברו של הנביא בקומה התחתונה של המבנה.

מסלול בנבי מוסא

שימו לב המקום קר מאוד גם שלא יורד שלג וירד רק גשם ולכן מומלץ להצטייד בביגוד חם אם החלטתם לקפוץ לביקור.

טיולים בנבי מוסא

טיול בנבי מוסא

המקום פתוח בכל ימות השבוע מ 4:00 לפנות בוקר עד 2:00 בלילה שאחרי.
בסופי שבוע המקום נסגר לפני כניסת שבת עד 4:00 לפנות בוקר של שבת ואז נפתח שוב.(כלומר פתוח בשבת)
כניסה לתצפית אשר בגג - בה ניתן לתצפת על המקום 360 מעלות, מ 8:00 עד 16:00 כל יום. 
הכניסה למקום ללא תשלום.גן לאומי נבי מוסא הוא טיול קצר המספק פנורמה מדהימה על פאתיה של ירושלים ומספק הצצה על עבר ההיסטוריה.למי מתאים : ילדים, בעיקר דתיים, אוהבי שחקים. מה בסביבה: גן החיות התנכי; פארק נחל צופים; עמק הצבאים. תאריך ביקור:17/01/2019

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *