חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

גבעת הברושים - סמוך למכבים

גבעת הברושים
גבעת הברושים - שבילי הליכה,ברושים, פרחים בשלל צבעים, גבעה מרשימה ונופים משכרים של הרי יהודה והסביבה.

חירבת אום רוג'מן הלא היא גבעת הברושים, גבעה המתנשאת מעל כל האזור וצופה על כולו מלמעלה: בית סירא; מודיעין; רעות; מכבים, עמק איילון ועוד. הגבעה כולה  מרושתת בשבילים מסומנים המפנים את המטייל לפינות חמד ונקודות תצפית מהיפות בישראל. בייחוד בעונה זו של השנה שהפריחה בשיאה, ניתן לראות פרחים רבים כגון: סביונים; קחוונים; כלניות; רקפות לבנות וורודות;  חרדל השדה; חרציות; אחירותם החורש ועוד.

פריחה בגבעת הברושים

איך שמתחילים את המסלול מהחניון אשר צמוד לכיכר של רעות, מבחינים בפריחה הרבה שעוטפת את הקרקע.
במקום ישנם שרידים של בוסתנים שהיו כאן, עדות לכך היא עצי הזית הרבים שניטעו והטרסות החקלאיות הרבות הנמצאות כאן.מלווים בפריחה ססגונית עונתית בתמונה : ציפורנית מצרית

טיולי פריחה -גבעת הברושים

שבילים מובלים את המטייל אל תוך המסלול שהוא סיפור בפני עצמו, מעבר לפריחה שצובעת כל פינה בשלל צבעים וגוונים המקום כולו עתיר סלעים ועצים תמירים שנותנים תחושה של הליכה בתוך קרחת היער.

גבעת הברושים במודיעין

כבר בהתחלה מבחינים בשילוט המוביל אל המסלול הנכסף: גבעת הברושים ישר, מצפה אמנון ימינה. ברושים מסודרים בשורה כמו חיילים במסדר צבאי, בפאה השמאלית של השמורה, ונדמה כאילו הם יוצרים גבול המקיף את  הגבעה ותוחם אותה.

השביל לגבעת הברושים

במקום הוקם מיזם מיוחד להשבת דבורי הדבש הנעלמות חזרה לסביבה הטבעית שלהן, זאת באמצעות כוורות ייחודיות הנקראות, כוורות ביו-דינאמיות. כוורות מסוג זה הן כוורות טבעיות לחלוטין, ללא התערבות יד אדם וללא שימוש בחומרים מלאכותיים וכל הדבורים אשר בכוורת ניזונים ממזון טבעי לחלוטין. במהלך המסלול מתגלים מבעד לעצים, נופים של רכסי הרי יהודה והסביבה.

תצפית מגבעת הברושים

מצפור אמנון ליפקין שחק -גבעת הברושים

אחת מפנינות המקום היא מצפור אמנון ליפקין שחק- מצפור שהוקם לזכרו של של רמטכ"ל  צה"ל, שהיה מתושבי רעות.
בפינה שילוט והסבר על האיש, פועלו וחייו. התצפית מהמקום שבנוי כמו אוהל צבאי, מרשימה במיוחד. ורבים מגיעים לכאן למנוחה של שעות אחר הצהריים בסוף השבוע להיאנח ולהתענג אל מול הנוף המדהים הנשקף מנקודה זו של הגבעה.

מצפור אמנון ליפקין שחק

עוד במקום ווילה ערבית עתיקה של משפחת חוסייני. מה שלכם נותר הוא ללכת לאיבוד בין השבילים הרבים בגבעה ולהנות מאחד המקומות היפים באזור מודיעין.

גבעת הברושים - טיולי פריחה

אחד מבעלי החיים אשר נפוצים באזור זה של הגבעות אשר מקיפות את מודיעין, הוא העקרב הצהוב המצוי, מדובר בעקרב בעל ארס קטלני, בייחוד בתקופה זו של השנה כאשר הוא בתרדמת ואינו פעיל - אז הארס שלו מרוכז מאוד.

עקרב צהוב בגבעת הברושים

עוד במקום בעלי חיים נוספים כגון: חומט; נדלים; כדרורונים, מקום משכנם של אלה ואחרים הוא תחת הסלעים שנמצאים פה למכביר בכל רחבי הגבעה, המלווה גם בגדרות אבן מהמאה ה- 19.עוד במקום עצים בעלי גיל מופלג - זאת ניתן לראות על-פי הגזע העבה שלהם.

גבעת הברושים מסלול

לסיכום: גבעת הברושים היא מסלול מעגלי קליל, אידיאלי בימי שישי אחרי הצהריים כטיול מרגיע ופורח עם עצים, המרגיש כמו הליכה ביער מרווח, עם עצים משוננים ורבים אשר מגדירים מחדש את המושג טבע אורבני. גבעה זו היא חלק ממארג של גבעות ירוקות (בחורף ובאביב) המקיפות את העיר מודיעין.

רקפות לבנות גבעת הברושים

איך מגיעים: הזינו בוויז "גבעת הברושים", למי שמגיע ללא וויז אז צריך לנסוע ברחוב יאיר פרג עד שמגיעים לכיכר הכניסה לרעות, בתוך הכיכר ישנה עליה לדרך עפר המובילה לשביל, עלו עליה סעו על השביל עד שתגיעו לחניון שם תחנו ולכו בעקבות השביל. המקום אינו נגיש לעגלות מאחר שבחלק מהשבילים יש סלעים. 12/02/19

מה בסביבה: הגבעות הדרומיות; גבעת התיתורה; גבעת שר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *