חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין ספיר - מעיינות בהרי ירושלים

 עין ספיר - המעיין בהרי ירושלים
מעיין מהמם ומרהיב ביופיו אשר חצוב בתוך מערה אשר ממנו יוצאת נביעתו, אטרקציה לילדים  במיוחד בימים חמים.

המעיינות אשר בהר, זה לא רק כותרת יפה, אלא חלקת אלהים שעשירה בהרים מעוטרים בעצי אורן מחטניים בגוון ירוק כל ימות השנה. ביישוב עין ספיר הסמוך לבית חולים הדסה נמצאת נביעה סודית ונסתרת הנובעת מתוך מערה אשר חצובה בסלע ומספקת כל ימות השנה מים קרים נקיים וצלולים, בדומה לעין לבן שגם היא בריכה נקייה וראויה לרחצה, היישר אל תוך בריכה רכת ידיים שגם היא מקורה בתוך המערה ובכך מספקת מסתור מפני השמש הקופחת וגם התרעננות, המים מאוד קרים אך גובהם אינו עולה על 60 סנטימטרים. מעיין זה הוא אחד מהמובחרים השוכנים בהרי ירושלים ומהווה פתרון אידיאלי בימי הקיץ ובימים חמים.

המעיין בספיר - עין ספיר

איך שמגיעים לאזור המעיין, שנמצא ממש קרוב לאזור חניית הרכב, מגלים שולחן פיקניק וכמה פינות חמד שהוצבו במקום, אנחנו פתחנו מחצלת והתיישבנו באחת הפינות המוצלות הסמוכות לבריכה. מדרגות אבן מובילות היישר לתוך הבריכה שלצידהן צמחייה עבותה וירוקה עם מספר מוקדי מים. שמתקרבים לבריכה מרגישים כבר מיד בשינוי הטמפרטורה השורר במערה , אוויר קר וצונן. ושנכנסים לבריכה מקבלים מושג ברור וחד- משמעי מהו רענון. פרץ של קור נובע מן המים שלאחריו תחושת רעננות מופלאה ומהנה. הילדים מאוד נהנו מהבריכה תוך שהם משפריצים ונרטבים בתוכה .

מעיין ספיר

מים קרירים -עין ספיר

כפי שהנכם רואים המים רדודים מאוד ובכך מאפשרים לילדים להיכנס לתוכם בלי כל חשש ודאגה שיטבעו. כל אחד יכול להיכנס פנימה אל תוך המערה הגדולה ולהביט מקרוב בנביעה אשר נמצאת ממש בתוך המערה , רק שימו לב ישנה מדרגה קטנה שנכנסים פנימה אז לכו לאט .

הנקבה בעין ספיר

מים נובעים בעין ספיר

המעיין הוא פינת חמד המביאה זוגות ומשפחות לנוח ולהירגע בשבתות, המעיין , כמו היישוב הסמוך קרוי על שם, הרב יעקב הלוי ספיר. היישוב עין ספיר הוא יישוב פסטורלי ורגוע הנמצא למרגלותיהם של הרי יהודה וחולש על נקודות תצפית רבות כגון: תל צובה, בית חולים הדסה עין כרם ועוד. לאור כמות המים הנכבדת הנובעת ממעיין זה ומשאר המעיינות הרבים אשר בסביבה, ישנה צמחייה רבה בסביבת המים כגון : שיחי פטל דוקרניים. 

הכניסה למעיין - עין ספיר

המעיין היפה בירושלים -עין ספיר

המעיין הזה הוא אחד היפים שראיתי זאת משום שהוא חבוי בתוך מערה למרות עובדה זו ניתן להיכנס אליו ללא כל אמצעי תאורה , תחושת הבידוד מהעולם החיצון היא זו שהופכת אותו לאתר טיולים מועדף ומומלץ אם סתם להגיע בלי ללכת הרבה  או למטיבי לכת שבוחרים ללכת בשביל המעיינות של יער עמינדב ובדרך לפקוד גם את המעיין המופלא הזה.

מעיין קסום בהרי ירושלים -עין ספיר

כפי שהנכם רואים הכניסה לבריכה נראית כמו לוע של הר ומכאן ייחודו של המקום. טוב בוא נעבור לשורה התחתונה איך מגיעים לכאן? נוסעים לכיוון בית חולים הדסה עין כרם ומשם ממשיכים כל הזמן בנסיעה לכיוון מושב אבן ספיר הסמוך, נכנסים לתוך המושב(שימו לב יש שער חשמלי בכניסה , או שמתינו לחסדי התושבים שמישהו ייצא או שיש לכם שם מכר..)
לאחר הכניסה למושב נוסעים כ 250 מטר לערך ישר, תגיעו לכביש המסתעף ל-2 אפשרויות, סעו בימני, לאחר מכן נוסעים עוד כ 150 מטרים שוב מסעף הפעם נבחר בשמאלי , נמשיך עוד כ 200 מטר לערך לקצה הדרך הסלולה, שם נחנה סמוך לאם הדרך. משם הליכה קצרה של כ- 50 מטרים לכיוון שמאל , אל תוך שביל  אדמה תוביל  אתכם למעיין ספיר. תאריך ביקור:28/05/2019

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *