חפש/י מסלול טיול

17 ביוני 2019

טיולים בארץ

צפון רמת הגולן - מפל סער

מפל סער- רמת הגולןהנופים הנשקפים באזור זה של מפל סער הם שונים ומיוחדים במינם ואין כמותם בשום מקום בישראל

מים אשר  נשפכים בשיא עוצמתם בצבעים ירוק בקבוק, מזכירים לעיתים  ברז של בירה ששכחו לסגור אותו והשיכר זורם בחופשיות אל תוך בריכות מדהימות ביופיין. זו התחושה שמקבל מי שמגיע למפל סער אשר ברמת הגולן, מקום יפהפה שחלק מהאנשים הפכו אותו גם כמקום להתרעננות למרות שאין דרך מסודרת המובילה לבריכת המים הטבעית אליה זורמים מימיי המפל אבל אנחנו הישראלים צריכים להמציא את הגלגל מחדש.

זרימתו של מפל סער

התמונות הללו צולמו אמנם ב 15/5/19, אך נחל סער הוא נחל אכזב אשר זורם רק בתקופות חורף - אביב, השנה קצת התרחבה הזרימה שלו וגלשה גם לחודש מאי בעקבות השלגים הרבים שירדו בחרמון והגשמים הרבים אשר ירדו בחורף. הגענו לתצפית נחל סער - ישנו חניון בסמוך לתצפית אשר מיועדת לכולם ולא רק למטיבי לכת.
שנכנסים לשביל העץ המוביל לתצפית, ישנן שתי אפשרויות ימינה, ואז תראו את הבריכה הזו ואת הנחל שהוא זורם פנימה אל תוך קרביה של הבריכה. עיברו את הנחל על -גבי גשר שנבנה במקום משם המשיכו למדרגות אבן לוליינות אשר יובילו אתכם לנקודת תצפית מרהיבה.

נקודת תצפית בנחל סער

שמגיעים לנקודת התצפית נשקפת פנורמה מרהיבה ביופיה בצבעים של ירוק עז על כל העמק הפורה אליו מתנקז נחל סער.

מה משתקף מנחל סער

האשד הגדול שעובר כמה בריכות מקסים ביופיו כיף לבוא לפה רק להנות מהיופי ולהמשיך לאחד מהנחלים הסמוכים כמו נחל הבניאס , פארק החושים - נחל שניר, נחל דן.

בריכת טורקיז יפהפיה בנחל סער

לאילו שרוצים לטייל לאורך נחל סער , יש אפשרות להצפין  כ 4ק"מ לכיוון עין קניא ולהתחיל את המסלול בגשר הידידות.
למי שמעוניין להגיע לתצפית בלבד : יש להגיע לצומת מפל סער בצומת המפגש בין הכבישים 989 ו-  99 שעולה לכיוון החרמון. לסיכום נחל סער הוא נחל אכזב אשר זורם אך ורק בעיתות החורף והאביב הוא מתחיל את דרכו במזרח בסוריה יורד אלינו ומגיע לאזור מסעדה משם נשפך דרך מפל רסיסים וממשיך את דרכו במקביל לכביש 99 חולף על -פני בכפר הדרוזי עין קניא - גשר הידידות ממשיך בדרכו מערבה בהמשך נשפך דרך מפלי סער - משם ממשיך לזרום עד שסופו של דבר הוא מסיים את דרכו בנחל חרמון הלא הוא הבניאס.למי מתאים : לכולם. קטע מהשביל לתצפית על המפל מונגש לנכים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו