חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

פארק גני יהושע - אקו דרייב קווסטפארק גני יהושועאקו דרייב קווסט היא אטרקציה לכל המשפחה המשלבת חשיבה מחוץ לקופסה יחד עם סיור ברכבי גולף ברחבי גני יהושע.
אקו דרייב קווסט בגני יהושע תל-אביב- הקונספט שעומד מאחורי המיזם המיוחד והמוצלח הזה הוא חדר בריחה במרחב פתוח , אם עד היום הכרנו חדרי בריחה כקבוצה של חברים רוויית אתגרים מחשבתיים המנסה לפצח צרור חידות קשות באמצעות רמזים בתוך מרחב סגור המוגבל בזמן, אז חברת Trippy(שמנהלת את האטרקציה הזו) שברה את המיתוס הזה.

רכב חשמלי פארק הירקון

אז מהו למעשה אקו דרייב קווסט ? בתוך המרחבים האקולוגיים האינסופיים של גני יהושע הטובלים בפינות חמד קסומות המשלבות מים , צמחייה והרבה בעלי כנף, הוצבו "מיני תחנות " משולטות . עליכם, בעזרת רכב חשמלי משפחתי, מפת הפארק עם הוראות הגעה לתחנות וערכת כלי עזר עם שלל אביזרים שיסיעו בידכם לפתור ולפצח את החידות. לנטרל את
הפצצה שהציב בפארק, פרופסור כאוס המטורף, אשר זועם על כך שבני האדם הורסים ורומסים את הטבע ביד רמה ומפרים את האיזון האקולוגי. לרשותכם עומד פרק זמן של שעתיים.

תצפית על האגם

לגופו של עניין- בהגיענו למתחם רכבי הגולף החשמליים אשר נמצא סמוך לאגם בפארק גני יהושע, קיבלנו אפודים זוהרים, רכב חשמלי משפחתי, ארגז כלים המכיל עזרים עם רמזים לצורך פיצוח החידות ומפת הפארק. המטרה: לפענח בכל תחנה את המספר המייצג אותה, דרך כתבי סתרים, רמזים כתובים ועוד. כל מספר מייצג משקולת שיחדיו ינטרלו את הפצצה. יאללה המרוץ נגד הזמן החל - בואו נצא לדרך..

גן טרופי -פארק הירקון

ניווטנו והתרוצצנו לנו ברחבי הפארק תרים אחר הנקודה שתעניק לו את הרמז למציאת המספר המיוחל הראשון, חייב לציין שאמנם ניווט זהו לא הצד החזק שלי אך בעזרת הרמזים ועבודת צוות מאומצת, גילינו את הנקודות בהן חבויים הרמזים ושם פתרנו את החידות .אחת הנקודות המעניינות אליה הגענו במהלך הסיור בפארק היא " הגן הטרופי" - מדובר בגן טרופי מרהיב ויפהפה עם אגם קטן, מסלעות, צמחייה טרופית המזכיר קצת גונ'גל, שם חיכה לנו " המספר הראשון" ממתין לפיצוח.

קווסט בפארק הירקון

הרעיון הוא שצריך להיות ערני לאורך כל המשחק כדי לשים לב לרמזים אשר חלקן נמצאים לאורך הפארק עצמו ורמות קושי שונות מה שמאפשר רמות שונות של משחק. מה שאהבתי הוא שהמסע האתגרי הלוגי אחר מציאת הצופן הוא מעיין משחק הרפתקאות המפעיל את כל החושים הוויזואליים השמיעתיים ומשלב בתוך כך עבודת צוות של כל בני המשפחה.

אטרקציות פארק הירקון

במהלך הנסיעה ברכב האקולוגי החשמלי , שהוא חוויה בפני עצמה, עברנו בפינות החמד הקסומות והפסטורליות של הפארק שחלקן נושקות לאגם, הפארק כולו מרושת בשבילי אספלט אשר משמשים , בין השאר, הולכי רגל, רוכבי אופניים, קורקינטים חשמליים ועוד , לכן חשוב לנסוע בזהירות על השבילים.

הגן הטרופי -גני יהושוע

הנה חלק מפינות החמד בהן ביקרנו במהלך הניווט בין האתרים השונים בפארק הטבע האורבני המופלא של גני יהושע:
גן הסלעים; האגם; הגן הטרופי; גן הקקטוסים; שבע הטחנות; נחל הירקון; גשרים ועוד מקומות עוצרי נשימה נוספים.

המסלעה בגן הטרופי

הנסיעה ברכב נוחה מאוד וקלה לתפעול זוכרים? רכב חשמלי ידידותי לסביבה.

ברווז משייט בגני יהושוע

גן הסלעים היה לטעמי אחד המקומות המיוחדים אליהן התוודענו במהלך הנסיעה בפארק גני יהושע.

גן הסלעים בגני יהושוע

מקבץ סלעי ענק מסודרים בסדר מיוחד, אופפי מסתורין, שהזכירו לי את הסדרה "תיקים באפלה".שם המקום "גן הסלעים" והוא פתוח גם לקהל הרחב ללא תשלום.

חידון בגן הסלעים

לבסוף הגענו לנקודת הסיום (שהיא גם נקודת ההתחלה), הנחנו על גבי מאזניים גדולים את המשקולות בהתאם למספרים שפיצחנו בקווסט, כאן נדרשנו לבחור את המשקולת הנכונה בין מספר חלופות של משקולות הנושאות תג עם מספר זהה דרך פתרון שאלות קלות וידידותיות למשתמש. זהו הצלנו את תל אביב ..

לסיכום החוויה :אקו דרייב קוויסט היא חוויה מהנה לכל המשפחה, מסע גיבוש ובילוי משפחתי בתנאים משופרים מומלץ בחום ל: חובבי ניווט, חשיבה לוגית, חושבים מחוץ לקופסא, אוהבי טבע אורבני ועבודת צוות. המלצה :הגיעו עם בגדים נוחים והצטיידו בבקבוק מים.

פרטים של  אקו דרייב קווסט: טלפון לפרטים והזמנות: 1700-700-412.
שעות פתיחה: א'-ה+שבת - 17:00- 10:00 ו'- 10:00-14:00 . מייל : yehoshua@trippy.org.il
היכן: גני יהושע (סמוך לכדור פורח Tlv). חנייה : בתשלום במגרש החנייה הגדול מול גני התערוכה.
מחירים : 115 ₪ למשתתף. מינימום ארבעה משתתפים במשחק. תאריך ביקור:31/07/2019
מה עוד בסביבה : פארק אריאל שרון; גבעת נפוליאון ; שמורת תל ברוךפארק אקולוגי הוד השרון

תגובה 1:

  1. היינו שם ומאוד נהננו. מתאים גם לימי קורונה, הפעילות בחוץ. מתאימה לכל המשפחה ומאתגרת. היה כיף גדול

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *