חפש/י מסלול טיול

29 ביולי 2019

טיולים בארץ

מעיינות בדרום רמת הגולן - עין איה(עין אי"ה)

עין איה - דרום רמת הגולןעין איה הוא מעיין הניבט מן האדמה ונמצא בנקודה עם נוף מרהיב ופתוח של הרים אינסופיים והרבה מאוד שמים.
עין איה הוא אחד מן המעיינות המיוחדים אשר בדרום רמת הגולן ומדוע ? המעיין מוקף בצמחייה עשירה האופיינית למקורות מים ומעיינות, סביבתו טובלת בירוק על רקע היבש והחום שדומיננטיים ונראים מרחוק. מעבר לכך המעיין עמוק דיו להבטיח רענון הוגן וכה מבוקש.

עין איה - דרום רמת הגולן

מתחת למעיין יש בריכה נוספת, אשר עודפי המים מתנקזים אליה  דרך חור בחלק העליון של הבריכה.סמוך לבריכה יש פינה גדולה המוצלת ע"י עץ שיזף ענקי , שאנו היינו ישבו שם ח'ברה ובישלו להם ארוחת צהריים על גבי כירה , הריחות נפוצו לכל עבר והגיעו עד למעיין ..

עין איה - דרום רמת הגולן

הבריכה השנייה מוקפת סלעים והיא צלולה מאוד , אם אתם חושבים להיכנס שימו לב היא מכוסה ירוקת ואתם עשויים להחליק. אבל בהחלט אפשר לשבת על הסלעים ולהנות ממה שיש לה ולאזור להציע.

עין איה - דרום רמת הגולן

לגבי כמות אנשים, אנו הגענו ביום שישי בשעות הצהריים והיה יחסית רגוע , אך בטוחני שבסופי שבוע המקום הומה אדם.
המים להפתעתי הגמורה אינם קרים מדי ואף נעימים מאוד..

עין איה - דרום רמת הגולן

בריכת המעיין נבנתה בעבר  ע"י הסורים כמו מרבית המעיינות בגולן, ובשנים האחרונה נוקתה ושופצה ע"י חיילי גבעתי שהקימו גם מצבה לזכרו של "איילון יעקב הורביץ" שנהרג בתאונת אימונים בשנת 2004 , מכאן קיבל המעיין את שמו.
גדולו של המעיין כארבע על ארבע מטרים רבועים והוא בהחלט יכול להכיל בו זמנית כ -7 איש. גם סתם לשבת על שפת המעיין המבוטן ומדופן היטב לקרקע ולהנות מכך.

עין איה - דרום רמת הגולן

הכניסה למעיין היא חופשית בסמוך למעיין יש רחבת עפר לצורך חנייה, שימו לב ניתן גם להחנות רחוק יותר ליד מעבר הבקר , או לחלופין להיכנס עד החנייה , אמנם יש קצת מהמורות אך רכב פרטי יעמוד בהם אם תנהגו בזהירות ויתר תשומת לב. המעיין מיועד בעיקר לזוגות צעירים ולח'ברה צעירים שמגיעים לפה, אך גם משפחות עם ילדים יהנו - רק זהירות הבריכה עמוקה כ-1.8 מטרים והיא שופעת ומלאה במים כל ימות השנה.

עין איה - דרום רמת הגולן

לשאלת השאלות איך מגיעים? המעיין נמצא סמוך למושב מיצר, בוויז עין איה, או מקודקודה הדרומי של הכנרת עלו מכביש 92 לכביש 98 (לכיוון חמת גדר ומבוא חמה) תמשיכו לנסוע בכביש המתפתל עם הנוף המרהיב של הרמה שכל העת נראה היטב. לפני קיבוץ אפיק פנו ימינה לכיוון מצר, סעו בדרך נופית שלימינכם גדר תיל ,לאחר שתרדו תבחינו בצד שמאל מעבר לבקר עם עץ גדול ומתחתיו ושלט המסביר על המקום מבחינה טופוגרפית ומוקדי עניין באזור- המשיכו בנסיעה על פסי הברזל לאחר נסיעה קצרה של כ -250 מטרים תבחינו במגרש חנייה גדול מעפר - המעיין נמצא בקצה  העליון של החנייה - יש שם שביל המוביל אליו.
מה בסביבה: עין פיק;שמורת טבע גמלא; עין כנף.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו