חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין סוכות - צפון בקעת הירדן

עין סוכותבחלק הצפוני של בקעת הירדן נמצאת בריכה ענקית הניזונה מנביעה, גודלה העצום של הבריכה חסר תקדים ביחס למעיינות

סמוך ליישוב שדמות מחולה אשר בצפון בקעת הירדן פגשתי בעין סוכות, אמנם הדרך לפה אינה קלה כי הכביש משובש ואינו סלול כיאות אך שמגיעים לבריכה מבינים שזה היה שווה את זה. עין סוכות הוא מעיין הנובע כל ימות השנה ומזרים מים ללא הרף אל תוך בריכה רחבת ידיים שעומקה עומד על כ 3-4 מטרים לערך.

עין סוכות

צמחייה עבותה של קנה סוף מקיפה את הבריכה ותוחמת אותה, מאחר שהמים עמוקים ניתן לשחות בין גדות הבריכה בחופשיות מה גם שהגודל הכביר של הבריכה מאפשר לכמות נופשים רבה לשהות בה בנוחות וברווחה, למרות שהייתי כאן המקום היה ריק יחסית למקור מים בשלהי חודש אוגוסט.

עין סוכות

במרכז הבריכה נמצאת רפסודה מאולתרת שנבנתה מבקבוקים ריקים ומשטח עץ מה שמאפשר לנוח ולהסתלבט במרכז הבריכה העמוקה. הבריכה היא טבעית לחלוטין ושוכנת ממש בסמוך לגדר המערכת של ישראל עם ירדן. אם זאת המקום הנו בשטח C (שליטה ישראלית הן בטחונית והן אזרחית)

עין סוכות

מומלץ מאוד להצטייד בגלגלי מים ומזרוני ים או כל ציוד ימי אחר, בייחוד אם אתם מגיעים עם ילדים קטנים שאינם יודעים לשחות. טמפרטורת המים איננה קרה ונוחה מאוד לרחצה.

הנביעה בעין סוכות

ממש סמוך לבריכה נמצאת הנביעה, מבנה של חצי סהר, מגדיר אותה באופן ברור, כאן המים קרים הרבה יותר מאשר אילו שבבריכה, אך היתרון הגדול שהם מאוד רדודים ומתאימים מאוד לילדים.

הנביעה בעין סוכות

לגופו של עניין. למי מתאים : כל המשפחה, אם זאת ילדים קטנים שאינם יודעים לשחות וללא השגחת הורים, סכנת טביעה, כי המים מאוד עמוקים כבר מהרגע שנכנסים לבריכה. האם בתשלום : חינם. שולחנות פיקניק במקום : לא. 
הבריכה נמצאת בשטח בטחוני C - ולפיכך למקום מגיעים בין השאר גם אזרחים פלסטינים מהכפרים הסמוכים.מומלץ לשאת נשק או מלווה עם נשק.

הוראות הגעה : בוויז הזינו "עין סוכות", ניתן להגיע לבריכה עם רכב פרטי אך שימו לב הדרך מאוד משובשת ולכן צריך לנסוע לאט. סעו על כביש הבקעה (כביש 90) אם באתם מכיוון דרום, בין הישוב שדמות מחולה למחולה פנו ימינה (יש שלט חום "עין סוכות" ) המשיכו בנסיעה, בדרך המשובשת, עד אשר גדר המערכת מולכם , שם פנו ימינה וסעו בדרך רחבה וטובה שממש צמודה לגדר המערכת, לאחר נסיעה של כ- 550 מטר לערך פנו ימינה אל עבר קנה הסוף עד שתגיעו  לבריכה הטבעית.

תגובה 1:

  1. היינו השבוע - אחלה פינה וכן , הגיעו תושבים מקומייים,, וכן היינו עם נשק אישי וחובש גם @JEEPON-NAIM

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *