חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

גשר הצבים -נחל אלכסנדר

גשר הצביםפארק צבי הים הנמצא בתוך תחומי שמורת הטבע של נחל אלכסנדר הוא חוויה ייחודית לילדים ולכל המשפחה

כעת שמזג אוויר משנה פאזה ומחום נוראי ,שרב וקרינה בלתי נסבלת , מזג האוויר נעשה נוח יותר, טמפרטורות יורדות משבי רוח נעימים פוקדים את כל ישראל וזה בדיוק הזמן לצאת ולטייל יותר. מסלול נוח אשר מונגש בחלקו גם לעגלות ילדים וגם לנכים הוא פארק צבי המים אשר בנחל אלכסנדר.מדובר בפארק רחב ידיים יפהפה שבמרכזו נחל גדול ויפה וגדותיו 2 צדדים באחד צמחיית מים עבותה ופראית המהווה גן עדן לציפורים ובעלי חיים נוספים ומצדו האחר מוגדר עם מסלעה דקורטיבית. את שתי גדותיו מחבר גשר המאפשר מעבר קל וצפייה מהנה על הנחל ושוכניו.

צמחייה בנחל אלכסנדר

הפארק עצמו, נמצא בתוואי נחל אלכסנדר, כולל פינות ישיבה ופיקניק ובמרכזו מגדל גבוה עשוי מעץ עם מדרגות עץ המובילות לפסגתו. מן המגדל ניתן לתצפת על כל אזור הפארק שעטוף כמו שמיכה, באזור הפיקניק, במדשאה ירוקה וכמובן על הנחל הזורם לאטו בנחת בתוואי הרחב.

פארק צבי הנחל

הגשר מקורה עם פרגולה שבימים החמים מבטיח הצללה, כמו כן אזור המרפסת של המגדל תחום בגדר עץ שמונעת מילדים קטנים ליפול מטה (בכל אופן תמיד צריך להיזהר עם ילדים). נוף יפהפה של שטח הפארק ונחל אלכסנדר, נשקף באופן ברור מן המגדל - מומלץ להגיע בשעות בן הערביים לחזות בשקיעה ובגווני השמש הרבים : כתום, אדום, צהוב אשר מתערבבים להם יחד כמו יצירת אומנות שמימית.

נחל אלכסנדר נוף

כפי שהנכם רואים הפארק יפהפה, אשר עובר  בתחומי ינחל אלכסנדר,  והפך מוקד עלייה לרגל של הרבה משפחות עם ילדים אשר מבקשות נחת ומזור מקדחת הטכנולוגיה ומירוץ החיים. מעבר לגשר ולמגדל הנותנים זווית צפייה מעניינת על הפארק והנחל - האטרקציה המרכזית היא צבי המים השוחים בנחל ולעתים מבצבים מן המים ועולים לגדת הנחל.(שימו לב נא לא להאכיל אותם - זה מסוכן מאוד יכול לגרום להם לחנק).

הצב הרך

קצת על הצב הרך המתגורר בשמורת טבע נחל אלכסנדר : מדובר בבעל חיים מוגן , אורכו המקסימלי יכול להגיע עד 1.2 מטרים ומשקלו עד כ -50 קילוגרם לערך. בניגוד לצב היבשה ששריונו קשה , שריונו של זה רך ומכאן שמו "הצב הרך". בעל חיים זה הוא בעל "דם קר" כמו הנחשים והעקרבים, לכן מומלץ לראותו בין החודשים אפריל עד לדצמבר בו הוא יותר פעיל ופחות בחורף. אם תתקרבו לגדת הנחל תוכלו להביט בחוטם שלו מבצבץ ממי הנחל.הפארק מרושת בשבילים טובים המאפשרים לטייל לאורכו עם שדרת עצים מעטרת ומקשטת את הפארק בגווני ירוק רבים.
הפארק מתוחזק ע"י קרן קיימת לישראל בצורה מעולה - אתם רק צריכים לשמור על הניקיון של המקום. בך כך כל השבילים בפארק הם כ  4 ק"מ כך שניתן להתאים את מסלול ההליכה באופן מצויין לצרכים שלכם.

למי מתאים: כל המשפחה. : האם בתשלום: חינם. הוראות הגעה : בוויז : "גשר הצבים" ללא וויז - מכביש 4 פנו ליישוב כפר ויתקין  לאחר שחוצים את הגשר(שמעל נחל אלכסנדר)  סעו  כ-500 מ' , ממש לפני פסי הרכבת, פנו ימינה סעו  כקילומטר לערך הגעתם לרחבת החניה של הפארק. בסמוך לפארק יש את חירבת סמארה - מבנה עתיק.
מה בסביבה: שפך נחל אלכסנדר: בריכת עין החורש- אגמון חפר: פארק נחל חדרה.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *