חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

21 בנובמבר 2019

מוזיאון התעבורה ברמלה לכל המשפחה

 מוזיאון התעבורה רמלהמוזיאון המשאיות והתובלה ברמלה הוא תצוגת תכלית של מיטב  דגמי משאיות העבר: וולבו, ליילנד, מק, קנוורד ועוד.

אם אתם מחפשים אטרקציות לילדים באזור המרכז, מקום בו מעבר להתרשמות מצבעי המשאיות, גודלן , גובהן - ילדיכם יוכלו לשבת על  המושבים הנוחים והרחבים אשר בתוך המשאיות ולשחק עם ההגה וההילוכים ולהרגיש ליום אחד נהגי משאית.אז את מבוקשכם תמצאו במוזיאון המשאיות והתעבורה אשר ברמלה.בכניסה למתחם המרשים בו מסודרות המשאיות שיוצרו במהלך שנים עברו, ניתן לראות משאיות שהורכבו בישראל ע"י מפעלי ההרכבה באשדוד ומשאיות שהורכבו ברחבי העולם כגון: ליילנד שהורכבו באנגליה בשנות השישים המוקדמות.מלבד המשאיות הרבות הפזורות ברחבי המתחם ישנם גם סמי-טרליירים הנחשבות רכב משא כבד המורכב משני חלקים : הגורר בו נמצא תא הנהג  והנגרר הנמצא מאחור. מבנה מיוחד זה מאפשר למשאית מסוג זה לשאת משקל כבד מאוד של מטען המגיע לעשרות טונות.במתחם ניתן לנסוע על כלי רכיבה מיוחד הדומה לאופניים ויכול להכיל עד 4 אנשים בעזרתו מפדלים ונעים במגרש המשאיות ובתוך כך ניתן להתרשם מקרוב מכל דגם ודגם- יש לציין שלא לכל המשאיות וכלי התחבורה ניתן להיכנס.יש לציין כי מבחר המשאיות המוצג כאן הוא ססגוני ורב והילדים מאוד נהננו - כל הכבוד לחברת תעבורה הוותיקה אשר הקימה את המיזם היפה היפה הזה של מוזיאון כלי תחבורה כבדים.גם חברת קנוורת' האמריקאית שייצרה משאיות בעומס בינוני עד כבד בארה"ב - חברה זו הוקמה בשנת 1912 והיא החברה הראשונה בעולם שהכניסה לשימוש את מנועי הדיזל למשאיות.


גם חברת מאק הוותיקה מקבלת ייצוג מכובד  באוסף משאיות ממודלים שונים, בתצוגה מכובדת של משאיות העבר של אחת מחברות המשאיות הוותיקה ביותר שקיימת עד עצם היום הזה בפנסילבניה.חוץ ממשאיות המיועדות למשא, קיים אזור בתערוכה המציג משאיות המשמשות ככלי קיבול לחפירה- אילו הן משאיות גבוהות במיוחד עם גלגלים עצומים שילד צריך להרים את הראש כדי לראות אותם.אלמנט מעניין הנמצא ממש בכניסה לתערוכת המשאיות הוא אוטובוס עם גרפיטי המשמש כאולם תצוגה לסרטי הדרכה המלמדים באופן אינטרקטיבי וברור את הייעוד של כלי התעבורה האימתניים הללו וכן מידע עליהם כגון : משקל עצמי, משקל נשיאה, שימוש - הסרטון הוא עם תרגום וקיים גם בשפה האנגלית.

לסיכום: מוזיאון התובלה מציג את מערך ההובלה היבשתי הגדול ביותר של ישראל משנות ה-30 ועד היום תוך התייחסות למנעד רחב של כלי תחבורה שונים. התערוכה מרשימה ומתאימה לכל בני המשפחה אך בעיקר לילדים. ליד כל משאית יש שלט עם הסבר קצר על המשאית/ כלי תובלה. הכניסה למוזיאון היא חופשית ואינה כרוכה בתשלום כלשהו.
שעות פתיחה : פתוח כל ימות השנה למעט חגים. כתובת: רח' החזון 2 א.ת. ב' רמלה.
טלפון לבירורים: 08-9270420 / 054-7913311.
מה בסביבה : המגדל הלבן; בריכת הקשתות; תל מקנה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה