חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

אגם ירוחם - פארק אגם ירוחם

אגם ירוחם
פארק אגם ירוחם - הוא אגם פסטורלי ויפה עם פינות פיקניק ונקודות תצפית ודייג לכל אורכו ומתאים לכל בני המשפחה.

אגם ירוחם הוקם עוד בשנת ה -50 - זאת ע"י סכר גדול שנבנה ומנקז את מימיו של נחל רביבים, מי שיטפונות מנותבים לכאן ומרוכזים כאן והתוצאה אגם יפהפה ורחב ידיים התחום בנופיו שובי הלב של הר הנגב הצפוני ובקעת ירוחם. המקום מתוחזק ע"י קק"ל שנטעה פה אלפי עצים ובכך יצרה חורשה המיועדת לפיקניקים עם שבילי עץ וגשרונים לרוכבי אופניים ואילו שאוהבים ללכת לאורך הפארק.

אגם ירוחם בשלהי החורף

מי אגם ירוחם שימשו ברבות הימים להשקייה של אזורים חקלאיים בקיבוצים רביבים ומשאבי שדה, צינורות מים נסללו מכאן אל תוך השטחים החקלאים בקיבוצים. בשנת 2010 האגם התייבש לחלוטין הוא שוב שוקם נוקה טופח והפך לפנינת חמד של ממש של תושבי המקום ושל מבקרים אשר נוסעים לאילת או לאזור של מצפה רפון ומכתש רמון.

אגם ירוחם מים בלב המדבר

אגם ירוחם הפך למרכז אקולוגי אשר הזמין בעלי כנף רבים כגון :סיקסקים, אגמיות, ברכיות ועוד לשייט בו בתקופת החורף הן חונות כאן כחלק מהדידה שלהן. גם מבחינת צומח ניתן לראות פה צמחיית מים אופיינית כגון : קנה, גם עצי דקל תמירים שנעו פה נותנים תחושה של אואזיס -נווה מדבר מקסים.

שמש באגם ירוחם

אם תטיילו סביב אגם ירוחם , תגלו שבכל זווית אחרת הנוף משנה פניו, הרחצה באגם אסורה בהחלט כי האגם מזוהם ואינו ראוי לשתייה או רחצה. באגם ירוחם  ישנם קרפיונים והמקום מזמן חובבי דייג רבים שבאים להעביר כאן כמה שעות בבילוי.

תצפית אגם ירוחם

במרכז האגם ניצבת פרגולה ענקית - המצלה על הנופשים מפני השמש הקטלנית של הנגב - כמו דרך המלך הוכשר גשר עץ עם מעקות ברזל וספסלים הניצבים במרכז הפרגולה - מאפשרים להרגיש כמו שייט בספינת תענוגות. אם תשבו כאן תוכלו לשמוע את השקט למרחקים ולהביט היישר אל תוך האגם שברקע רכס הרי ירוחם.

האגם בירוחם

הכניסה לפארק אגם ירוחם היא חופשית, המסלול משפחתי וקל, ניתן לעשות פיקניק במקום. המקום נגיש לעגלות.
הוראות הגעה : מבאר שבע יש לנסוע לכיוון דרום על כביש מספר 40 . לאחר נסיעה של  כ-14 ק”מ לערך אתם תגיעו לצומת הנגב שם פנו לכביש מספר 224 לכיוון העיר  ירוחם. סעו כ-11 ק”מ  לערך, עד שתגיעו לצומת ירוחם (זהו המפגש עם כביש 204), שם פנו ימינה לכיוון פארק אגם ירוחם. לאחר כ-1 ק”מ לערך הגעתם לחנייה  של המקום .
ובפשטות : בוויז: פארק ירוחם. תאריך ביקור:30/12/2019
מה בסביבה: עין ירקעם; עין עבדת; גן לאומי עבדת.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *