חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיול שקדיות -טיולי פריחה

פריחת השקדליפנים יש את פריחת הדובדבן היפה ולנו הישראלים יש את פריחת השקדייה שכל אביב הפכה למיתוס לאומי.רסיסי פרחים לבנים וצחורים פזורים על הארץ החומה,  כמו פתיתי שלג, טיולי שקדיות הפכו לפופולריים מאוד בעת זו של השנה, פריחת שקדיות וורודה או לבנה מחייה את הנשמה והלב ומאירה כל פינה. אחרי הגשמים הרבים של חורף 2020 יתעוררו לחיים ופרחו אלפי שקדיות ברחבי הארץ לאחר תנומת החורף בו היו השקדיות עירומות כביום היוולדן.
אזור עמק איילון בואך מבוא חורון, למי שלא מכיר אזור פארק קנדה מוצף בפריחה אדירה של שקדיות, דבר שהביא להתקהלות וריכוז רב של כלי רכב בסמוך למוקדי פריחה אילו.

פרח עץ השקד
גם בצפון הארץ לא חסרות שקדיות ובאזור ירושלים בה יש בוסתנים עתיקים ורבים שניטעו וקמים לתחייה בימים אילו שהשמש מבצבצת והחום עולה. ניחוחות עם ארומה של דבש ניכרים באוויר, הריח המתוק והמראה הקטיפתי של השקדיות מיוחד במינו והפך לאטרקציה של ממש.עצי השקד מתחילים את פריחתם בט"ו בשבט וממשיכים בכך עד בוא האביב.

פרחי שקדייה
טיולי שקדיות הם רק רווח כפול ומכופל , כי בתקופה זו שהטבע מלבלב ופורח ומזג האוויר אידאלי לטיולים, זה לא רק כדאי זו חובה כלפי כל המשפחה. אין ספק שאתרי פריחות השקדיות הפכו לזירות צילומים מבוקשות שלא היו מביישות ספוטים בהוליווד. צילומי סלפי רבים שמועלות מדי שנייה לרחבי העולם הוירטואלי מעוררות תחושות יופי והוד ועושות חשק לצאת ולטייל במרחבי הטבע הרבים.

עצי שקד בשיא פריחתם
עץ השקד פורח בשלל צורות, פרחיו גדלים בנפרד על ענפיו הרבים המשתרכים כמו תמנון רב זרועות לכל הכיוונים. אם תסתכלו לראשו של העץ השקד, תבחינו בצרורות פרחים צפופים הנראים כמו זר פרחים יפהפה ומעוצב.

פריחת שקדיות מהממת
בכל אופן אם בחרתם לעצור בצד הדרך לצפות בפריחת השקדיות אם בדרככם לטיול בצפון או טיול בדרום או בטיול במרכז , שמרו על עצמכם ועל ילדיכם כי במקרים רבים מטעי השקד נמצאים על אם הדרך ממש סמוך לכבישים ראשיים.
מצרף לנוחיותכם מוקדי פריחה מרכזיים של שקדיות לפי אזור.

מוקדי פריחה אזור הצפון : יער בית קשת,סוסיתא, מאגר גלעד, כפר תבור, יבניאל, ארבל, נחל אורן -כרמל, נחל דישון, מבוא חמה (רמת הגולן).
מוקדי פריחה אזור מרכז: פארק איילון - קנדה, אזור לטרון - מיני ישראל, פארק בריטניה (קק"ל), פארק עצמאות ארה"ב(קק"ל),הר איתן  והסטף, חורבת סעדים, צובה, עמק הצבאים.
מוקדי פריחה אזור דרום : יער קוממיות, נחל שקמה, חבל יתיר, בית גוברין.

איך מגיעים למקום בתמונות: זהו מטע שקדיות גדול הסמוך ליישוב מבוא חורון אשר בקרבת פארק קנדה .
אם הגעתם מהעיר מודיעין : צאו לכביש 3 ,ביציאה הדרומית של מודיעין, איך שהגעתם לכיכר הראשונה מחוץ לעיר קחו שמאלה לפי השילוט לכיוון מבוא חורון , ממש לפני הכניסה למבוא חורון (כ 200 מטר לערך) תבחינו בעצי שקד רבים נוטעים באופן מסודרים, בצידו השמאלי של הכביש ישנו מעין חניון עפר קטן.

אם הגעת מכיוון כביש 1 מירושלים או תל-אביב, עליכם לרדת במחלף לטרון ולנסוע לכיוון פארק קנדה , אל תיכנסו לפארק קנדה המשיכו בנסיעה ישר לכיוון מודיעין, איך שהגעתם לכיכר (פנייה שמאלה תוביל אתכם למודיעין) המשיכו ישר לכיוון מבוא חורון ממש לפני היישוב תבחינו בעצי שקד רבים. תאריך ביקור:05/03/2020

2 comments:

  1. פריחת השקד מלבבת מאוד.
    היתרון של פריחת השקד על הדובדבן היא שהאחרונה מסתיימת לאחר שבוע.

    השבמחק
  2. פריחת השקד מלבבת מאוד.
    היתרון של פריחת השקד על הדובדבן היא שהאחרונה מסתיימת לאחר שבוע.

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *