חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

המפלים הלבנים באזור עמק המעיינות

המפלים הלבנים ליד עין הנציבהמפלים הלבנים - התגלה גן העדן החדש באזור עמק המעיינות - שצף קצף של מפלים בצבע לבן בוהק ויפהפה.


אזור עמק המעיינות ליד בית שאן עשיר במעיינות ובמים רבים, לאחרונה מטיילים רבים שמו פעמיהם אל יעד חדש ואטרקטיבי באזור " המפלים הלבנים" מדובר על סדרת מפלים ופלגי מים אשר אינם טבעיים ומגיעים מתחנת חשמל סמוכה ונובעים אל תוך אזור עשיר בגזעי עץ וסבך צמחייה עב כרס , לא הרחק מאזור עין הנציב. המים הרבים נשאבים ונאגרים אל תוך מאגר מים גדול ומשם מוזרמים ע"י תחנה  חשמלית אשר היא זו שיוצרת את המפלים החזקים מהם זורמים המים .

המפלים הלבנים סמוך לעין הנציב

בחלק העליון של המפלים יש אזור יפהפה עם בריכת מים קטנטנה , לילדים קטנים מומלץ להגיע להתרחץ ולהתפנק מתחת למפלים הקטנים , גם מבוגרים יכולים למצוא כאן פינות רומנטיות וקסומות להתבודד (לא בסופי שבוע -תשכחו מזה) . רק להיזהר לא לקבל מכה בראש  מגזעי העץ ומהסבך שבאזור .

זרימה במפלים הלבנים

אם תרדו למטה יותר תגלו את האטרקציה האמיתית, מפלים ענקיים של מים עם חבל טרזן וסלעים בצבע לבן אפור אשר אל גביהם נשברים בחוזקה מפלי המים, הרחצה מותרת, אך גם פה יש להיזהר לא להחליק על הסלעים ולהישמר מתוואי זרימת המים לא להחליק .. אזור זה נמצא מתחת לבריכה הקטנה המתוארת לעיל , הוא גדול יותר ויכול להכיל מספר רב שיותר של מתרחצים .

בריכת שכשוך במפלים הלבנים

אם אתם מעוניינים לעשות את "המסלול הרטוב של המפלים הלבנים" , אז תתחילו בבריכת השכשוך העליונה , לכו בתוך הסבך בעקבות המים הזורמים בתוך הנחל , שימו לב גובה המסלול במים משתנה מגובה הברכיים עד גובה המותניים , מסלול הטיול עובר בתוך סבך צמחייה צפוף וענפים ולכן יש צורך פעמים רבות להתכופף וללכת בתוך זרם חזק וכן לאחוז היטב בענפים שנקרים בדרככם המים בנחל אמנם אינם קרים (בהשוואה למפלים ונחלים בצפון כגון נחל חרמון ונחל חצבאני) אך הזרימה חזקה בהחלט. משך המסלול הרטוב הוא כ -40 דקות הליכה עד לבריכות הדגים ויש במהלכו בו מספר נקודות יציאה, לא מומלץ לשים בכיסכם דברי ערך כי המים יכולים להרטיב אותם.

צמחייה עבותה במפלים הלבנים

הוראות הגעה למפלים הלבנים: בוויז : "המפלים הלבנים" סמוך לקיבוץ עין הנציב אשר באזור עמק המעיינות ,
מכביש 90 פנו אל כביש 6678 המוביל לכיוון קיבוץ עין הנצי"ב. ממש קצת לפני הקיבוץ ואף מקביל אליו תבחינו בצד שמאל של הכביש דרך עפר, רדו אלה בזהירות, סעו בדרך טובה לרכב פרטי במקביל לצמחייה, לאחר כ- 300 מטרים תבחינו במעין מסעף עם מקבץ עצים ,פנו שם שמאלה , לאחר נסיעה קצרה תבחינו בבריכות מים ובתעלת מים המשיכו משם בנסיעה של עוד כ -300 מטרים  עד שתגיעו אל צינור מים חום גדול, לידו שני צינורות כחולים. החנו בזהירות את כלי הרכב ליד הצינורות. לכו בירידה כלפי מטה עד שתבחינו בפתח בתוך הסבך הרב אילו המפלים הלבנים, אם תרצו להגיע לבריכת השכשוך הקטנה , עלו במעלה שביל העפר הנמצא בגדה השנייה  של הנחל, לאחר הליכה קצרה מן  המפלים הלבנים  התחתונים תמצאו פתח נוסף גדול שם תראו גם כן מספר מפלים הנמצאים בתוך בריכת שכשוך.

שאון המים במפלים הלבנים

לא לשכוח לשמור על הניקיון ולאסוף את הזבל שלכם אחריכם.
חשוב מאוד !!  - בגלל שזרימת המים  תלויה בחברת מקורות ייתכן שמדי פעם הנחל יהיה יבש לחלוטין .
היכן לטייל בסביבה: עין הנציב ; עין נזם ; גן השלושה.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *