חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין טמיר

עין טמירבגליל העליון בתוך שמורת נחל כזיב נמצא אחד מהמקומות המופלאים בארץ - עין טמיר - ניקבת מים מרשימה ויפה ביותר

ניקבת עין טמיר שופעת במהלך כל ימות השנה, אורכה מוערך בכמה עשרות מטרים, מתוך ניקבה חצובה זו נובעים מים חיים הזורמים ישירות לתוך אפיק נחל כזיב, הניקבה צרה מאוד בחלקים ממנה יש להתכופף ואף לזחול (פנימה יותר) קחו זאת בחשבון אם אתם XXXXL.

הניקבה בעין טמיר לדעתי האישית היא היפה ביותר בארץ וזאת מכמה סיבות :
1. חלוקי נחל נמצאים בתחתיתה, שמאירים עליהם עם פנס הם חודרים את המים הצלולים ונוצצים כמו יהלומים .
2. רמת הניקיון והזכות של המים לא נראתה כדוגמתה בארץ(וראיתי עשרות ניקבות בישראל).
3. המים בניקבה רדודים - דבר המאפשר גם לילדים להיכנס לתוכה בכיף.

עומקה של הניקבה כמה עשרות מטרים ויש נקודה בה צריך לצלול כדי לעבור מעבר צר , המוביל להמשך הניקבה.
***שימו לב : בחוץ יש שלט שאסור להיכנס לניקבה.

ניקבת עין טמיר

כפי שציינתי עין טמיר היא נביעה אחת מבין שלושת הנביעות המזינות את נחל כזיב: עין חרדלית ועין זיו. סמוך לעין טמיר נמצאות בריכות מים צלולות , הנמצאות במעיין נקיק צר וזורמות בתוכו, הן יוצרות  סדרת בריכות הלכודות בין סלעים, המזכירות מים אשר מחפשים דרך אפשרית לצאת מתוך בקבוק זכוכית ירוק, היופי של המקום ניחן בצמחייה מרשימה אשר מצילה חלקים מאזור הנחל. אפשר לרחוץ בתוך הבריכות בעלות מבנה מקומר מחופות סלעים בצבע אפור לבן , המזכירות פיל.ההליכה בתוך המים לאורך הנחל , מחייבת סנדלים או נעליים, מהסיבה שיש הרבה אבנים וחלוקי נחל ובקלות  אפשר להחליק וליפול, כמו כן הרחצה מותרת כאן ואף מומלצת בייחוד בחודשי הקיץ . אם זאת כדי להגיע לגן העדן הזה , תצטרכו לרדת בשביל מסומן כ -40 דקות, בדרך לא קלה עמוסה בסלעים ובירידות מאוד תלולות, כמו כן שמרבית המסלול חשוף לשמש. יש דרך נוספת נוחה יותר אך ארוכה יותר משמעותית . נופי הגליל  ניכרים בכל מהלך ההליכה לעין טמיר ובהחלט מוסיפים תיבלון הגון ומוצלח לטיול המרתק הזה.

הנוף מהדרך לעין טמיר
התחלת המסלול היא בפארק גורן ב"חניון הזיתים"-  למי שלא מכיר זהו פארק גדול בו אפשר לעשות פיקניק בנקודות שונות ובחלקן יש תצפית למבצר המונפורט שגם כן נמצא בשמורת נחל כזיב. לאוהבי הליכה ולמטיבי לכת יש הרבה היכן לטייל באזור זה, למשל, אפשר ללכת מכאן לעין זיו - כ 2 ק"מ הליכה לערך או ללכת כחצי שעה במורד הנחל  ל"בריכות גן עדן" - מדובר בבריכות מים עמוקות המגיעות עד למותניים לערך עם מפלי מים, אפשרות נוספת היא לצעוד לכיוון המונפורט , שימו לב מדובר בהליכה ממושכת, אם אתם רוצים לעשות זאת הצטיידו במים וקרם הגנה כי חם בתקופה זו של השנה-  הכל לשיקולכם.

שילוט בעין טמיר

המקום אמנם מפתה מאוד ללון , להדליק אש, אבל כמו בכל שמורת טבע חל איסור על כך. עין טמיר הוא אחד מהמקומות היפים והמרשימים בשמורת נחל כזיב, הבריכות בצבע טורקיז, ניקבת המים הצלולה, האזורים המוצלים לאורך הנחל, הנקיקים , הדגים היפים הנראים בבירור שוחים להנאתם בתוך המים כל אילו מתורגמים לחוויה מרגשת בטבע מנצח.
צמוד לעץ גדול הניצב במרכז, יש בריכת מים צלולה עם מפל מים המזין אותה - זה המקום לרחוץ בו.

מפלי מים בעין טמיר

בין הניקבה לבריכות גן עדן , נמצאות מעין אמות מים גדולות , המאפשרות התרעננות ומקלחת מים הגונה.

בריכת מים ליד עין טמיר

איך מגיעים: שימו בוויז : "חניון הזיתים - פארק גורן" - חנייה אין פה כל כך אבל בסוף מסתדרים, יש לשמור על הניקיון, להצטייד בכובע , לפחות 2 ליטר מים לאדם , המסלול אינו מתאים כלל וכלל לאנשים בעלי מוגבלות פיזית , יש להיזהר מהסלעים החדים בירידה ובעלייה מהשמורה. יש להצטייד בפנס ראש אם בכל זאת תחליטו להיכנס לתוך הניקבה.
תאריך ביקור: 14/8/2020

מה בסביבה :עין חרדלית ; שמורת נחל כזיב ; שמורת אכזיב

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *