חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין תאופיק -עין עקוב

עין תאופיק

עין תאופיק  המכונה גם עין עקב הוא מעיין קטנטן וחביב הנמצא בדרום רמת הגולן, המעיין נחבא בין צמחיית קנה עבותה בתוך יער מבוא חמה.

פכפוך המים הזורמים ממעיין עין תאופיק נשמעים למרחק רב , די להתקרב ולראות את זרימת המים החותרת את דרכה בקלות בין סלעי הבזלת השחורים כפחם. המקום מתאים מאוד לפיקניק ולשכשוך במים והיתרון הגדול שלו נעוץ בכך שהילדים יכולים להעסיק את עצמם שעות בתוך אפיק זרימת המים.


יתרון נוסף של המקום הוא בכך שיש פינות ישיבה לפיקניק גם בתוך יער מבוא חמה הסמוך וגם סמוך למעיין , העצים הרבים שניטעו כאן מצלים את האזור כולו ,לא פלא שפגשתי במקום משפחות שתקעו יתד במקום והקימו אוהל -אכן מקום ראוי לקמפינג , מים ,נוף יפה אל הכנרת וגם גשרון עץ חביב שבהחלט יכול לשמש כמשחק ושעשוע עבור ילדים.אם תמשיכו ללכת קצת מטה בהמשך שביל העפר תראו את שרידי הכפר הסורי שננטש במלחמת ששת הימים - תאופיק. אחד הדברים שאהבתי מאוד במקום זו רמת הנגישות הגבוהה - במקום הותקנו מעקבות ברזל ושבילים מיוחדים לכיסאות גלגלים ועגלות ילדים שעוברות לאורך תוואי המים הזורמים מה שמאפשר לכל האוכלוסיות ללא יוצרא מהכלל להנות  מהמקום.

המעיין מחולק לשני חלקים , הראשון מתאים יותר לשכשוך נמוך והוא בנוי כמו אמת מים עם מים מאוד רדודים  ובהמשך מרחק הליכה קצרה תפגשו בבריכת מים מלאכותית שנבנתה ע"י חברי הקיבוץ לזכר חבר , גובה המים כמטר והיא ראויה לרחצה. אז איך מגיעים בוויז הזינו : עין תאופיק . 


2 comments:

  1. נשמע מקום ממש נעים. ומה עם העכברת בימים אלו?

    השבמחק
    תשובות
    1. לגבי מקום זה איני יכול לומר אך בכל מקרה כאן זה מקום בו אפשר רק להשתכשך , העכברת לפי מיטב הבנתי קשורה למים שנכנסו לתוך הגוף ..

      מחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *