טיולים בארץ

מי אנחנו

שמי גיל אהרוני, בלוגר ומוביל דעה בתחום הטיולים מזה כ- 8 שנים.
בן 46 נשוי לשלומית ואב ל 3 ילדים .בלוג זה הוקם בשנת 2010 מתוך רצון לתעד את מסלולי הטיול בארץ ולחלוק אותו אתכם הגולשים. הוא כולל כ- 120 פוסטים מלווים בתמונות והסברים מפורטים על מסלולים שונים בארץ ישראל המובאים ומתוארים באופן חוויתי.


אחת ממטרותיו המרכזיות  של בלוג זה היא לשתף אתכם הגולשים במסעות שלנו בארצנו הקטנטונת ולהמליץ לכם על מסלולים, בעיקר מסלולים המתאימים לטיולי משפחות אבל לא רק.
מטרה נוספת של הבלוג היא לעודד אנשים לטייל בישראל, לטיול יש יתרונות רבים, הראשון והחשוב ביותר הוא גיבוש חברתי, המפגש של הילדים והמבוגרים ביחד בטבע יוצר אווירת שחרור ופתיחות.
היתרון השני הוא בריאותי הליכה בכלל ובטבע בפרט מועילה ללב כמו כן מטיבה עם הנשימה, המעבר מאזור אורבני עם אוויר מזוהם לטבע עם אוויר נקי וצח
מועיל לריאות.
היתרון השלישי הוא ספיגת ויטמין D  המגיע בעיקר מן השמש, מועיל לספיגה טובה יותר של חומרים חיונים לגוף כמו: ברזל, סידן, מגנזיום אבץ בנוסף מונע דלקות ומחזק מערכת חיסונית.
היתרון הרביעי הוא שיפור היציבה וגמישות למערכת השלד, במקום ישיבה רכונה מול מחשבים טאבלטים וכדומה, הליכה תורמת לכך שיהיה פחות לחץ על החוליות של הגב והצוואר.
היתרון החמישי שיפור הראייה , ככל שאנו מסתכלים לטווח ארוך ורואים ירוק סביבנו  זה מרגיע את מערכת הרטייה שלנו.
היתרון השישי זה ריחות הפרחים המבשמים את האוויר סביבנו.

התחביב לטייל קיים אצלי כבר שנים רבות והתחלתי לפתח אותו משמעותית בשנת 1996 יחד עם זוגתי שלומית, התחלנו עם מסלולי הליכה קלילים ובהמשך עברנו למסלולי הליכה ארוכים וקשים יותר כגון : שמורת יהודיה, מערת עלמה, בריכת המשושים וכו' .

הסיקור של מסלולי הטיול המתוארים בבלוג החל בעיקר בצפון, שם מרוכזות מרבית שמורות הטבע האטרקטיביות של ישראל ומבחינת מזג האוויר נוח יותר לטייל, עם זאת בהמשך טיילנו גם באזור המרכז, באזור הדרום ובאזור ירושלים 

כך שהוא מכסה מסלולי טיולים ושמורות טבע בכל רחבי המדינה.


לסיכום : בבלוג זה תקבלו המלצות רבות על מסלולים מצפון עד דרום בישראל, הכוללים תיאור מפורט של המסלולים חלקם מלווים במפות,תוך התייחסות להתאמת המסלול על פי פרמטרים כגון: העונה בשנה, גילאי המטיילים, האם המסלול חינמי , רמת הקושי שלו, תוואי השטח, דרכים לטייל במסלול (רגלי,אופניים), אתרים ונקודות עניין במסלול, מגבלות המסלול ,שעות פעילות, מים במסלול, נופים, צמחייה אופיינית לשמורה, בעלי חיים אופייניים לשמורה, הסבר על המסלול מהיבטים: ארכאולוגיים, היסטוריים, גאוגרפיים ועוד.
Google+